İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ ÖZER, OECD MESLEKİ EĞİTİM ZİRVESİ'NİN GALA YEMEĞİNDE KATILIMCILARI AĞIRLADI

Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer,  OECD Mesleki Eğitim Zirvesi gala yemeğinde katılımcıları ağırladı.
BAKANIMIZ ÖZER, OECD MESLEKİ EĞİTİM ZİRVESİ'NİN GALA YEMEĞİNDE KATILIMCILARI AĞIRLADI

Bakanımız Özer, gala yemeğinde yaptığı konuşmada 14 farklı ülkeden temsilcinin, deneyimlerini paylaşmak üzere zirveye katıldığını belirterek İstanbul'da gerçekleşen OECD Mesleki Eğitim Zirvesi'ne ev sahipliği yapmaktan iki boyutlu mutluluk duyduklarını dile getirdi.

 

Özer şunları söyledi: "Birinci boyutu, bizim kendimizle ilgiliydi. Gerçekten son üç dört yıl içinde mesleki eğitimle ilgili tüm çalışma arkadaşlarımız, gece gündüz demeden büyük fedakârlıkla, o yıkılan umutları tekrar restore etmek için, ayağa kaldırmak için çaba sarf ettiler. İşte bugün onun ödülünü, mesleki eğitimi, göğsünü gere gere diğer ülkelerle paylaşabilme imkânıyla taçlandırmış oldular. Bunun bizim için çok kritik bir anlamı vardı. İkinci olarak da artık küreselleşen bir dünyada ülkelerin birbirleriyle deneyimlerini paylaşması, sadece eğitim alanındaki gelişmeler için değil, aynı zamanda tüm dünyada barışın tesisi için de çok kritik anlam ifade ediyor."

 

Özer, bu fırsatı verdiği için OECD Genel Sekreteri başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederek "Ümit ediyorum ki çok güzel bir izlenimle ülkelerinize döneceksiniz. Bizimle temasta kalın, dostça kalın." ifadelerini kullandı.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.