İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN'İN KATILIMLARIYLA "PSİKOSOSYAL DESTEK YAKLAŞIMINDA KÜLTÜRE DUYARLI GÜNCEL YAKLAŞIMLAR EĞİTİMİ" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Osman Sezgin'in katılımlarıyla; Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda görev yapan rehber öğretmen/psikolojik danışmanların 'psikososyal destek, kültür, çok kültürlülük konularındaki güncel yaklaşımlar ile bu süreçte rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri' konularında bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla 15-16 Mart 2023 tarihlerinde İstanbul Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde "Psikososyal Destek Yaklaşımında Kültüre Duyarlı Güncel Yaklaşımlar Eğitimi" düzenlendi.
BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN OSMAN SEZGİN'İN KATILIMLARIYLA

Eğitime İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Daire Başkan V. Sayın Mecit Ramazan Barın ve İstanbul'da görev yapan 650 rehber öğretmen/psikolojik danışman katıldı.

İnsanı anlamanın önemini vurgulayan Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin, hayatın düalist yönüne atıf yaparak insanın hayatta neşeli ve sevinçli olmayı istediği kadar hayata tutunabilmek için elem ve üzüntünün de gerekliliğini idrak etmesi gerektiğini vebu açıdan bakıldığında yaşanan sürecin ayakta kalmak ve güçlü olmak için bu düalizmi doğru okumakla aşılacağını ifade etti.

Eğitime Marmara Üniversitesinden Sayın Prof. Dr. Seval Erden, Sayın Prof. Dr. Müge Yüksel, Sayın Doç. Dr. Nilgün Canel ile Sayın Doç. Dr. Durmuş Ümmet; Yıldız Teknik Üniversitesinden Sayın Doç. Dr. Begüm Satıcı ile Sayın Dr. Öğrt. Üyesi Seher Merve Erus, katılarak; "Travma Sonrası Bilişsel Müdahaleler, Psikolojik Danışmanlıkta Öz-Şefkatli Güçlendirme, Danışana Yardım Sürecinde İçsel ve Kişilerarası Bilinçli Farkındalığın Rolü, Psikolojik İlk Yardım ve Psikolojik Hijyen, Travmada Post-Modern Yaklaşımlarla Çalışmak, Psikolojik Sağlamlık Kaynakları ve Güçlendirme" konularında katılımcılara eğitim verildi.

17-03-202317-03-202317-03-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.