İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AZİZ İSTANBUL'A İYİLİĞİN BİN HALİ" PROJESİ KAPSAMINDA MALTEPE'DE ANAOKULU VE EKLENTİLERİ İNŞA EDİLECEK

İstanbul'da eğitimde bin hayırseverin desteği ile "Aziz İstanbul'a İyiliğin Bin Hali" projesi gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda İstanbul Valiliğimiz ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Bağışçı Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) arasında okul yapım protokolü imzalandı.


İstanbul Valiliği'nde gerçekleştirilen protokol imza törenine, İstanbul Valimiz Sayın Davut Gül, Maltepe Kaymakamı Sayın Bahri Tiryaki, İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Murat Mücahit Yentür, Bağışçılar MASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhammet Çavuşoğlu, MASİAD Sektörler Birimi Başkanı Sayın Metin Satıroğlu, MASİAD Sektörler Birimi Başkan Yardımcısı Sayın Celil Tellioğlu katıldı.

İmzalanan protokol ile Maltepe ilçesi Feyzullah Mahallesi'ne toplam 4 derslikli Anaokulu ve eklentileri inşa edilecek.İnşa edilecek okula "Dilber-Abdulvahap Çelebi Anaokulu" adı verilecek.

Valimiz Gül, Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye'nin yeni yüzyılının başlangıcında İstanbul'un fiziki altyapısının tamamlanması için büyük bir çaba içerisinde olduklarını belirtti. "Türkiye Yüzyılı'nda İstanbul'umuzun altyapılarını eksiksiz hale getireceğiz. Hayırseverlerimizin desteğiyle bu süreci hızlandırmak ve bin kurumla beraber tamamlamak istiyoruz." dedi.

 

Bugünün programında, Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği ile bir anaokulu protokolünün imzalandığını belirten Valimiz Gül, "Dernek başkanımız, üyelerimiz, Kaymakamımız ve İl Millî Eğitim Müdürümüzün katkılarıyla bu protokolü hayata geçiriyoruz. Tüm katkıda bulunanlara şükranlarımı sunuyorum. Umarım bu protokol, eğitim alanında daha birçok benzer iş birliğine öncülük eder." dedi.

 

Protokolün imzalanmasının ardından, eğitime yaptıkları katkılardan dolayı tüm bağışçılara teşekkürlerini ileten Valimiz Gül, "Bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Eğitime yapılan yatırım, geleceğimize yapılan yatırımdır." ifadelerini kullandı.

 

Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği ile imzalanan protokol hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, "Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle anlamlı bir iş birliğine imza atmak, bizim için büyük bir gurur kaynağı. Türkiye'nin ikinci yüzyılına girişte, İstanbul'da fiziki altyapıların tamamlanması adına atılan bu adım, eğitimde kalite ve erişilebilirliğin artırılması için büyük bir önem taşıyor." dedi.

 

Müdür Yentür, hayırseverlerin ve derneğin desteğinin, eğitimin daha iyi bir seviyeye ulaşmasında kritik bir role sahip olduğunu vurgulayarak, "Bu tür iş birlikleri, eğitimde sürdürülebilirliği ve kaliteyi garanti altına alıyor. Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği ile imzalanan protokol, bu anlamda büyük bir adım. Dernek başkanı, üyeler ve tüm destekçilere, eğitime verdikleri değerden dolayı teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

 18-09-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.