İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6 BİN GÖNÜLLÜ ÖĞRETMEN DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve bölgedeki diğer şehirlerimizi etkileyen deprem sonrası bütün Türkiye tek yürek olup yardıma koştu. Arama kurtarma faaliyetlerine destek olmak ve depremzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen öğretmenler de deprem bölgelerine gidip görev almak istediklerini belirtti.
6 BİN GÖNÜLLÜ ÖĞRETMEN DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

Yoğun talep üzerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, afetle mücadelede gönüllü olmak isteyen öğretmenlere başvuru yapabilecekleri web sitesi linkini paylaştı.

Kısa sürede altı bin öğretmenin başvurusuyla oluşturulan ekipler Hatay'da çalışmalarını yürütecek.

Deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetlerine katılacak öğretmenlerin çalışmaları AFAD ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilecek.

Gönüllü Öğretmenler öncelikle Hatay ili deprem bölgesinde, çadır kurma ve malzeme dağıtımında görev yapacak. Ayrıca İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü AKUB ekibi Hatay'daki arama kurtarma faaliyetlerinde destek olmak için 100 kişilik grupla İstanbul Havalimanı'ndan deprem bölgesine gitmek için yola çıktı.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.