İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İL KUTLAMA PROGRAMI" ESENLER KADİR TOPBAŞ KÜLTÜR MERKEZİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

İl Müdürlüğümüzce düzenlenen "24 Kasım Öğretmenler Günü İl Kutlama Programı" Valimiz Sayın Davut Gül ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün katılımlarıyla, Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.


İstanbul Valimiz Davut Gül ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, öğretmenlerin toplumdaki hayati rollerini vurgulayan konuşmalar yaptılar.

 

Valimiz Gül, her bireyin hayatında öğretmenlerin oynadığı önemli role dikkat çekti. Gül, topluma ve insanlığa sunduğu katkılardan ve fedakârca gösterdikleri çabalardan dolayı tüm öğretmenlere teşekkürlerini sundu.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür ise, öğretmenlik mesleğinin diğer tüm mesleklerden ayrılan temel özelliklerinden bahsederken, öğretmenliğin bilgi, ahlak ve sevgi üzerine kurulu bir adanmışlık süreci olduğunun altını çizdi. İstanbul'un eğitim alanındaki yenilikçi projelerinden ve öğretmenlerin fikir ve önerilerinin dinlendiği 'Cumartesi Buluşmaları'nın öneminden bahseden Yentür,  öğretmenlik mesleğinin hayatın tüm alanlarındaki öneminin her geçen gün arttığına dikkat çekti.

 

"24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı" öğretmenler günü temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında başarılı olan öğrencilere verilen ödüllerle ve emekli öğretmenler için hazırlanan hizmet şeref belgelerinin takdimi ile devam etti.

 

Program, İstanbul Müzik Akademisi'nin hazırladığı müzik dinletisiyle son buldu. Bu dinleti, eğitime adanmış ömürlere şükran ifadesi olarak katılımcıların hafızalarında yer edindi.

24-11-202324-11-202324-11-202324-11-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.