İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100. YILINDA CUMHURİYETİMİZ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU YAPILDI

Müdürlüğümüzce düzenlenen "100. Yılında Cumhuriyetimiz, Öğretmen ve Öğrenci Sempozyumu" İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün teşrifleriyle Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.
100. YILINDA CUMHURİYETİMİZ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU YAPILDI

Törende konuşan İl Müdürümüz Yentür, "Bir asırlık ömrüyle yüce milletimizin bağımsızlık sembolü olan Cumhuriyetimiz ezelden ebede uzanan tarih yolculuğumuzda bir dönüm noktasıdır. Küllerinden doğan Türk milletinin azim ve kararlılığı ile 100 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti, sahip olduğu eşsiz mirasla bugünlere gelmiştir" ifadelerinde bulundu.

Türkiye'nin, Selçuklu ve Osmanlı'dan aldığı mirası zengin ve köklü bir geçmişiyle besleyerek cihana yayan bir kültür ve medeniyet çınarı olduğunu belirten Yentür, "Bizler, köklü tarihimizden ve kadim değerlerimizden aldığımız ilhamla, genç neslimizle birlikte Cumhuriyetimizi daha da güçlendirerek yeni asrına hazırlamanın gayreti içinde olacağız" şeklinde konuştu.

"Eğitimde 'Türkiye Yüzyılı' hedefiyle var gücümüzle çalışıyoruz."

Millî Eğitim Bakanlığımızın öncülüğündeki eğitim yatırımlarıyla, eğitim alanında muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacak adımları attıklarını dile getiren Yentür, ayrıca eğitimde kaliteyi artırma, öğretim metotlarını güncelleme ve teknoloji entegrasyonunu sağlama gibi tarihî reformların da hayata geçirildiğinin altını çizdi.

Yentür, konuşmasının devamında şunları aktardı:

  "Türkiye Yüzyılı hedefiyle, eğitimde Cumhuriyetin ikinci asrında eğitim sistemimizi dünyada öncü bir model yapmak için canla başla çalışıyoruz. Nitelikli ve erişilebilir eğitimle, güçlenen toplum yapımızla, genç nesillerimizi yarının liderleri olarak yetiştiriyoruz. Türkiye'nin her eğitim başarısının bölgemizdeki ve dünyadaki tüm gençler tarafından ilham kaynağı olarak takip edildiğini görmekten bahtiyarlık duyuyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye ülküsünü, eğitim alanındaki başarılarımızla yüceltmekte kararlıyız."

Program katılım belgelerinin takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. 

18-04-202418-04-202418-04-202418-04-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.