İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, ilimizin Avrupa yakasında görev yapan öğretmenlerimizle buluştu.
Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle il ziyaretlerinin iptal olması üzerine dijital ortamdan gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, ilimizin Avrupa yakasında görev yapan eğitimcilerle video konferansla bir araya geldi.

Gerçekleşen buluşmaya, Bakanımız Ziya Selçuk Bakanlıktaki toplantı salonundan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı Müdürlüğümüzdeki toplantı salonundan, idareci ve öğretmenlerimizin bir kısmı evlerinden bir kısmı ise EBA Destek Noktaları ile projelerin sürdürüldüğü mekânlardan, üretime devam eden atölyelerden katıldı. 

Zor Zamanlarda Büyük İşler Yapmak

Bakanımız Ziya Selçuk, uzaktan eğitimi başarıyla sürdüren öğretmenlerimizle bir arada bulunmanın eğitim süreçleri açısından çok faydalı olduğunu belirtti. Bakanımız Selçuk, uzaktan eğitimin tüm bileşenlerinin yazdığı başarı hikâyesinin tüm dünya tarafından takdir edildiğini kaydetti. Bakanımız Selçuk tablet dağıtımlarının devam ettiğini ve eğitime erişim için çalışmaların süreceğini vurguladı. 

Yaşadığımız sürecin zorluğuna dikkati çeken Bakanımız Selçuk "İnsanların ve toplumların karakteri zor zamanlarda belli olur." ifadelerini kullandı. Öğretmenlerimize emekleri için teşekkür eden Bakanımız Selçuk "Salgın döneminde gösterdiğiniz çaba için sizlere müteşekkiriz." dedi. Öğretmenlerimizin büyük bir başarı hikâyesi yazdığını kaydeden Bakanımız Selçuk, sağlıklı günlerde buluşmayı temenni ettiğini ifade etti.

Umut ve Dayanışma

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, çocuklarımızı ilgilendiren bütün alanlarda daha iyisi için de hep beraber gayret ettiğimiz bu süreçte bizlere daima umudu hatırlatan Ziya Öğretmenizle bir arada bulunmanın başlı başlına değerli olduğunu kaydetti. Yazıcı, salgının başladığı günlerden bu yana sadece akademik bir öğretim faaliyeti içinde olmadıklarını, dersliklerdeki öğretmenliği çok çok aşan işleri dayanışma ruhuyla paylaştıklarını ifade etti.

Çocuklarımıza, velilerimize daha çok destek olmak için yapılan konuşmaları müzik ve şiir başta olmak üzere sanatsal ögeler de zenginlik kattı. Öğrencilerimize yeni ufuklar açmaya devam eden mekânlardan yapılan bağlantılar da ayrıca önemliydi. 

Uzaktan eğitim sürecinde gelişim yolculuğumuzu zamanın ruhuna uygun bir şekilde hep birlikte sürdürmemizin altında yatan en temel husus işimizi sevmemiz. Çatalca'dan Mobil EBA Destek Noktasından yapılan canlı bağlantı öğretmenlerimizin "Buradayız, burası bize emanet" sözünü somutlaştırdı.  

Öğretmenlerimizin her gün sımsıcak sınıflara dönüştürdüğü ekranlardaki meslektaş buluşmasında öğretmenlerimiz Bakanımız Selçuk'a sorularını yöneltti ve önerilerini paylaştı.

Daha sonra Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "İstanbul bizim için iyi bir Türkiye örneklemi. Bugün Avrupa Yakasında görev yapan öğretmenlerimizin uzaktan eğitim deneyimlerini dinledim. Zihinleri İstanbul gibi capcanlı. Fikirleri, özgün tasarımları Türkiye'nin her okulunda uygulanabilir.

Notlarımı aldım. Çok teşekkürler..."

17-12-202017-12-202017-12-202017-12-202017-12-202017-12-202017-12-202017-12-202017-12-202017-12-202017-12-202017-12-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.