İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yoğun Bir Tempo, Özverili Bir Ekip Çalışması

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 2023 Vizyonu doğrultusunda hazırlanan Bir Harf Bin İstanbul Projesinin tanıtım programına katılacak.
Yoğun Bir Tempo,  Özverili Bir Ekip Çalışması

Eğitimde karşılaşılan sorunları aşabilmek, önce onları fark etmekle, sonra da onları nasıl aşabileceğimizi dert edinmekle başlıyor. İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü,  Bir Harf Bin İstanbul Projesini yoğun bir tempoda, özverili bir ekip çalışmasıyla hazırlandı. Çözüm üretmeyi ve eğitim sistemimizi geliştirmeyi hedefleyen proje, ilimizdeki resmî tüm okullarda (ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, özel eğitim) öğrenim gören 2. sınıf ile 12. sınıflar arasındaki okuma yazma bilmeyen öğrencilere yönelik olarak geliştirildi.

 Proje, aynı zamanda okuma ve okuduğunu anlama becerileri yetersiz öğrencilerin bu alandaki becerilerini artırmaya yönelik farklılaştırılmış/zenginleştirilmiş bir öğretim uygulaması. Bu projede okuma-yazma sorunlarının çözümünde etkili yöntem ve teknikler de katılımcılara uygulamalı bir şekilde sunulacak. Dolayısıyla projenin detaylarının uygulayıcı öğretmenler tarafından da kavranması gerekiyor.

Başta öğretmenler olmak üzere tüm eğitimcilerin heyecanla beklediği projenin tanıtımı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’nın katılımıyla yarın saat 10.00’da Müdürlüğümüzün İstanbul Salonunda yapılacak.

Program çerçevesinde 39 ilçemizden 78 formatör öğretmenimiz üç günlük bir eğitim sürecine dâhil olacak. Projenin web sayfasıyla kurs mevzuatının tanıtımının ardından görüş alışverişinde bulunulacak.

Okuma-yazma becerilerinin nasıl kazandırılacağı çerçevesindeki eğitimler 12- 14 Kasım 2018 tarihleri arasında verilecek. Maarif Müfettişlerimizden Sayın Cemil Coşkun,  okuma- yazma öğretim yöntemlerini uygulamalarıyla birlikte formatör öğretmenlerimize anlatacak. Maarif Müfettişlerimizden Sayın Hasan Hüseyin Selvi ise özel eğitim öğrencilerinin özellikleriyle özel eğitimde okuma-yazma tekniklerini uyarlama örnekleri çerçevesinde sunacak.

08-11-201808-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.