İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ EBA TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) "FATİH Projesi" kapsamında 2012 yılında yayın hayatına başlayan, ancak değişen ihtiyaçlar üzerine yeniden düzenlenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) programının tanıtım programı  İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde 12.01.2016 tarihinde yapıldı.
YENİ EBA TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde yapılan tanıtım etkinliğine Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünden,  Genel Müdür Dinçer ATEŞ, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi’nden sorumlu Daire Başkanı Sedat AKÇAKOYUNLUOĞLU ve EBA Eğitim Medyası Koordinatörlüğünde görevli Ali İhsan BAYKAL ve Selçuk ÜNALAN ,İstanbul  İl Milli Eğitim  Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ,İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut KARATEKİN  , İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ADALI, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Fatih Projesi Eğitmenleri ve BT Rehber Öğretmenlerinin katılımıyla etkinlik 500 kişinin üstünde bir toplulukla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarını yapan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ  “Yeni arayüzü ile EBA öğretmeni sürece dahil olmaya teşvik ediyor. İyi örnekleri, mevcut ders materyallerini diğer meslektaşlarımız ile paylaşmak için örnek bir platformu temsil ediyor. İlimizde 97000’den fazla öğretmenimiz ve 1200000’den fazla öğrencimiz bu sisteme giriş yapmışlar. Ancak bu bizler için yeterli olmamalı ilimiz genelinde tüm öğretmenlerimizin EBA’yı bilmesini sağlamalıyız. Bir kere sisteme dahil olan öğretmen bunun kendisi için ne kadar faydalı olduğunu keşfedip gereken üretkenliği gösterecektir. Ayrıca ilimiz genelinde tüm velilerimizin de yapılan bu güzel çalışmadan haberdar olması için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Bugün burada gerçekleştirilen çalışma sonrasında tüm ilçelerimizde tüm paydaşlarımıza temas edip onları bu yenilikler hakkında bilgilendireceğiz. O sebeple bu önemli vazifede yakın temas halinde olacağımız iç paydaşlarımız İlçe Müdürlerimiz, Şube Müdürlerimiz, Fatih Eğitmenlerimiz ve elbette Bilgisayar Öğretmenlerimizle bir araya geldik. Burada oluşacak sinerji ile istenen çalışmaların başarılı bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyorum ” dediler.

Tanıtım etkinliğinde kürsüye gelen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Sayın Dinçer ATEŞ “Fatih Projesi bileşenleri içerisinde tabletin bir çıktı olarak değerlendirildiğini ve projenin bir donanım projesi gibi nitelendirildiğini, oysa tabletin tüm proje içerisinde küçük bir parçadır. Eğitime özgü bir birebir teknolojik donanımdan bahsetmiyoruz. Biz, bir araçtan bahsediyoruz. Bu aracın asıl görevi, bir içeriği ilgililere ulaştırmak. Dolayısıyla asıl olan içeriktir. Araçlar üzerinden giden bir projeden bahsetmiyoruz. İçeriğin merkezi EBA portal. 3 yılda 8.5 milyondan fazla katılımcıya ulaşmış, bizi ziyaret eden uluslararası üst düzey yetkililerin merakla takip ettikleri dünyanın en büyük içerik portalından bahsediyoruz. Artık öğretmenlerimize çok daha yakın daha etkileşimli bir portal haline gelen Yeni EBA’yı herbir öğretmenimiz, kendi kullanıcı kimliğiyle kişiselleştirilmiş olarak kullanmaya başlayacak. Öğretmenlerimize EBA market uygulamaları, market içerikleri, içerik portallarına erişim, mail hesabı, içerik geliştirme stüdyolarına erişim sağlanacak böylece derslerini çok daha etkili bir şekilde işleme fırsatı bulacaklar “ dedi.

Etkinliğin son kısmında EBA Eğitim Medyası Koordinatörü Ali İhsan BAYKAL Yeni EBA’da ortaya çıkan yenilikleri etkileşimli bir sunum ile salondaki davetlilerle paylaştı.

Etkinlik katılımcılarla birlikte gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

14-01-2016

 14-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-201615-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.