İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazılım Bilgisi Şart

Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi´nde Geleceği Yazan Kadınlar Projesi tanıtım toplantısında konuştu.
Yazılım Bilgisi Şart

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin ev sahipliğinde, Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi´nde Geleceği Yazan Kadınlar Projesi tanıtım toplantısı yapıldı. Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, burada yaptığı konuşmada, projenin önemini vurgulayarak, Emine Erdoğan´ın bu projeyle kızlara ilham kaynağı olduğunu ve gelecek tasavvuru verdiğini belirtti. Selçuk, kadınların yazılımla uğraşmalarının olağan hale gelmesi gerektiğine işaret ederek, Türkiye´nin yapılan projelerle bu yolda ilerlediğini kaydetti.

Suyun İçine Sızmış Şeker Gibi

Bütün çocukların yazılım bilgisi kazanmasını hedeflediklerini ifade eden Selçuk, “2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesinden itibaren bütün çocuklarımıza yazılım bilgisi kazandırılmasını çok sıradan bir iş olarak, sanki ´suyun içine sızmış şeker´ gibi vermeyi arzuluyoruz. İnşallah bunu Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Türkiye´de birçok proje üretildiğini ama hepsinden etkili sonuçlar alınamadığını vurgulayan Selçuk, “Bu projeye baktığımda, projenin kendisi var, eğitim kısmı var, istihdam kısmı var. Bu üçlemeyi birlikte başarabilmek asıl başarı.” ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan başta olmak üzere projede emeği geçenlere teşekkür eden Selçuk, “Bizim çocuklarımız her şeye layıktır. Biz bu coğrafyada, bu topraklarda bütün insanlığa mesajı olan bir ülkeyiz. Bu mesajımızı da eğitim vasıtasıyla çok güçlü şekilde vereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.