İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´Yazarlar Okullarda´´ Projesi Galası Yapıldı.

"Yazarlar Okullarda" Projesi Galası ve Yazarlık Atölyesi açılışı 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 14:00’de Üsküdar Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi  ve Akşam Sanat Okulu´nda gerçekleştirildi. 
´´Yazarlar Okullarda´´ Projesi  Galası Yapıldı.

Galaya İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, Programa onur konuğu olarak katılan Nobel  Ödüllü  yazarımız Orhan PAMUK, Türk Edebiyatının kadim isimlerinden Beşir AYVAZOĞLU , Çocuk Edebiyatımızın öncü isimlerinden Gülten DAYIOĞLU,İl Milli Eğitim Strateji Geliştirme Bölümü Şube Müdürü Murat ADALI, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe koordinatörleri, yayınevi temsilcileri, çok sayıda yazar, Yazarlık Atölyesi öğrencileri ve öğretmenlerin katıldığı programda, İstanbul genelinde yapılan çalışmalar değerlendirildi.

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında hedeflenen 1 milyon öğrencinin kitap ve yazarıyla buluşmasının resmi olarak kaydının gerçekleştiği görüldü. 962.500 Öğrenci Yapılan 4076 etkinlikle, bin civarında yazarla okullarımızda  buluştu.

Programın ardından Abdülaziz Av Köşküne geçildi. Burada Türkiye´de ilk defa gerçekleşecek olan Yazarlık Atölyesinin açılışı yapıldı. Ders için hazır bulunan öğrencilere ilk dersi İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ verdi. Orhan PAMUK, Beşir AYVAZOĞLU ve Gülten DAYIOĞLU´nun da temsili ders anlatmaları kursiyer öğrencilerimizi mutlu etti. Salı ve Perşembe günleri seçkin yazarlar tarafından sürdürülecek dersler genç yazarlarımız için klavuz olacaktır, ifadesiyle Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz öncü bir projeyi başlatmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.