İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Tatili Başladı

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının son gününde öğrencilerle bir araya gelerek yılsonu karnelerini verdi.
Yaz Tatili Başladı

Küçükçekmece Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı kapanış programı düzenlendi.

Kapanış programına İstanbul Valisi Vasip Şahin, İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çocuklar Karnelerine Göre Değerlendirilmemeli

Vali Şahin, kapanış programında yaptığı konuşmada eğitimin iyi insanlar yetiştirmek için olduğunu söyleyerek, “Bugün uzun bir eğitim dönemi sona eriyor. Eğitim iyi insanlar yetiştirmek için var. Ben bu yaz tatilinde çocuklarımıza bir eğlence aktivitesi olarak kitap okumalarını öneriyorum. Okumaya bu şekilde yaklaşırlarsa keyif alacaklar. Ailelerse çocuklarını asla karnelere göre değerlendirmemeli. Karneler çocuğumuzun nasıl olduğunu değil, onların bilgisini ölçüyor. Dolayısıyla bu bir ölçme-değerlendirme. Kıymetli fakat çocuğumuzun değerlendirmesi için yeterli değil. Bu bakış açısıyla ailelerimiz çocuklarının karnelerini değerlendirmeli” diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci ise, konuşmasının başında velilere seslenerek “Bütün bir yıl boyunca okullarımızı desteklediğiniz için eğitim öğretim süreçlerinin daha iyi olması noktasında,  bizleri desteklediğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi

Velilerimizin Desteği

Ancak yaz tatili ile velilerin desteklerinin devam etmesini beklediklerini aktaran Yelkenci, şöyle devam etti:

“Yaz tatilinde de öğrencilerimizin eğitimi noktasında onlarla beraber çalışmanızı destek olmaya devam etmenizi diliyorum. Çünkü eğer eğitime öğrenci ile beraber devam etmezsek tek başına okulların ve bizlerin yapabileceği çok fazla bir şey yoktur.  Ancak velilerimizin desteği ile güzel noktalara gelebileceğimize inanıyoruz.”

Kültür ve Sanat Alanları Önemli

Yelkenci, ilk ve ortaokul seviyesindeki çocukların henüz oyun yaşında olduğunu vurgulayarak, “Oyun çocuğun en önemli işidir. Yetişkinler olarak mesleklerimiz bizim için ne kadar önemliyse oyun da çocuklarımızın hayatında o kadar önemlidir. Yaz tatilinde, sene içinde olduğu gibi onların eğitimini oyunla desteklemeliyiz. Ayrıca karneler üzerinden çocuklarımıza yönelik herhangi olumsuz bir tavır geliştirmeliyiz. Özellikle lise çağındaki gençlerimizin de sosyal, kültürel ve sanat alanlarında uğraş edinmeleri ve yeterince spor yapmalarını öneriyoruz” şeklinde ifade etti.

Yaz Tatilimin Önemi

Öğrencilerin yaz tatilini boş geçirerek değil etkinliklerle dinlenmelerinin sağlanması gerektiğinin altını çizen Yelkenci sözlerine şöyle devam tamamladı:

Sene içinde çeşitli projeler ve etkinlikler yapıldı. Bunlardan birincisi Sayın Bakanımızın talimatlarıyla velilerimize telefonla ulaşmak onların görüş ve önerilerini almak varsa problemler onları çözme noktasında öğretmenlerimizin çalışmaları oldu. İlçe başına yaklaşık 5-10 bin velimize ulaşıldı. Bununla beraber “Misafirim Öğretmenim” projesi devam etti. İki projenin mantığından hareketle, yaz tatilinde velilerimize öğrencilerimizi izlemeye devam etmeleri gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Bu çerçevede, üzerimize düşen bir görev olursa bu konuda elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Ancak bu şekilde çocuklarımızın zihnine asıl önemlisi olan yüreklerine dokunabiliriz. Zira onların yüreklerine dokunduğumuz zaman güzel insan yetiştirme sanatını başarabilmiş oluruz.”

Konuşmaların ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci,  birinci sınıfların karne dağıtım törenine katıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, başarılarından dolayı öğrencileri kutladı,  onlarla fotoğraf çektirdi. 

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.