İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaygın Eğitim Kurumları Yıl Sonu Sergileri

Olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitim merkezlerindeki kursiyerlerin yıl boyunca el emeği göz nuruyla ürettiği ürünler sanal ortamda ziyarete açıldı.
Yaygın Eğitim Kurumları Yıl Sonu Sergileri

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren 44 halk eğitimi merkezi ve 2 olgunlaşma enstitüsü, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nda, hazırladıkları eserleri, yaptıkları çalışmaları, ürettikleri ürünleri sanal ortamda e-sergi olarak ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Sergiler Artık Sanal Ortamda

Salgın günlerinde tüm hayat boyu öğrenme kurumlarımızdaki yönetici, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimizin moral ve motivasyonlarını yükseltmek, onlara destek sunarak yaptıkları çalışmaları teşvik etmek, böylesine güzel etkinliklerden herkesin yararlanması amacıyla her yıl sonunda düzenlenen sergiler artık sanal ortamda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Hayat boyu öğrenme kurumları olan olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde her yıl eğitim öğretim yılı sonunda çeşitli öğrenme etkinlikleri ve birbirinden güzel sergiler yapılmakta iken bu yıl bu etkinlikler koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirilemedi. Bu nedenle kursiyerlerin, haftalarca hatta aylarca eğitim aldıkları alanlarda ürettikleri el emeği, göz nuru sayısız ürün sanal ortamda ilgililerin ziyaretine açıldı.

El Emeği Göz Nuru Binlerce Ürün

Hayat Boyu Öğrenmenin doğasında her ortamı her mekânı hayat boyu öğrenme ortamına dönüştürmenin bulunduğunu hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı "Olgunlaşma enstitüleri ve halk eğitimi merkezlerinde eğitim öğretim dönemi sonunda çeşitli öğrenme etkinlikleri ve birbirinden güzel sergiler yapılmaktaydı. Maalesef bu sene dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bu faaliyetlerin hiçbirisi yapılamadı. Bu süreçte belki kursiyerlerimizle yüz yüze eğitim gerçekleştirilemedi ama öğretmenlerimiz tarafından kendilerine uzaktan eğitim verilerek eğitim talepleri en iyi şekilde karşılanmaya çalışıldı. Hem eğitim öğretim yılı başından itibaren verilen yüz yüze eğitimler hem de salgın döneminde gerçekleştirilen uzaktan eğitimler sırasında öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimiz tarafından büyük bir özveri ile üretilen el emeği göz nuru binlerce ürün sanal ortamda ilgililerin ziyaretine sunuldu. Her ortamı her mekânı eğitim ortamına dönüştürmek anlayışıyla hareket eden hayat boyu öğrenme kurumlarımız, eğitim süreçlerine evde, atölyede, vb. kurumlarda devam ederek çalışmalarını bu güzel ürünlerle taçlandırdılar." şeklinde konuştu.

Yazıcı, böylesine zorlu bir süreçte seferberlik ruhu ve gönüllülük esasına göre çalışan kursiyerlerden başlayarak fedakârca çalışan tüm personeli başarılarından dolayı tebrik etti ve herkesi söz konusu eserleri incelemeye davet etti.

Her Zaman Her Yerde Herkes için Eğitim

Hayat Boyu Öğrenme Birimi'nden sorumlu Şube Müdürümüz Sayın Abdurrahman Ensari ise şunları söyledi:  "Hayat boyu öğrenme kavramı, hepimizi mutlu eden bir kavram. Öğrenme zaten ömür boyu devam eden bir süreç. Parolamız: Her zaman her yerde herkes için eğitim. Bizler de bu inanç ve azimle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kurumlarımızda nakıştan cam boncuk yapımına,  çarık yapımından keçe ürünlerine, bahçe ve süs bitkileri alanlarından yöresel halı, kilim, çanta dokumaya uzanan onlarca alanda birbirinden değerli çalışmalar gerçekleştirildi. Böylelikle kursiyerlerimiz hem verimli zaman geçirmiş hem de üretime ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamış oldu. Sanal sergilerimizde bunların bir kısmı ilgililerin beğenisine sunuldu. Birlikte çalışmaktan onur duyduğumuz, bu zorlu süreçte bizlere her zaman destek olan, vizyonu ve liderliği ile öncülük yapan saygıdeğer İl Millî Eğitim Müdürümüze şükranlarımızı sunarım. Ayrıca Yaygın eğitim kurumlarımızın yönetici, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimize ayrı ayrı teşekkür ederim."

16-07-202016-07-202016-07-202016-07-202016-07-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.