İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından tüm illerde eş zamanlı olarak "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" etkinliği düzenlendi.
Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz

Trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek amacıyla 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk personeli ikişer saat yaya nöbet tuttu. İstanbul ayağı Taksim'de düzenlenen etkinliğe Vali Vekilimiz Sayın Mehmet Ali Özyiğit, Beyoğlu Kaymakamı Sayın Mustafa Demirelli, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Vali Vekili Mehmet Ali Özyiğit, 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edildiğini hatırlattı. Bu kapsamda İstanbul'da yapılan çalışmaların başarısına değinen Vali Vekili Özyiğit, "İstanbul'da hem sürücülerimiz hem de yayalarımız istenenden daha fazla ilgi gösterdiler. Hem ölümlü ve yaralamalı kazalarda azalma yaşandı hem de insanların tedirginliklerinde oldukça rahatlama temin edildi. İlgi gösteren İstanbullulara, yayalara saygı gösteren sürücülere, yaya geçitlerinde ısrarla hakkını korumak üzere geçme önceliğini kullanan vatandaşlarımıza, bu kuralları uygulayan güvenlik birimlerimize jandarmamıza polisimize teşekkür ediyoruz."  şeklinde konuştu. 

Eğitim ve Uygulamalarımız Örnek

Öğrenci ve öğretmenlere de teşekkür edilmesi gerektiğini ifade eden Vali Vekili Özyiğit, onların eğitim ve uygulamalarının topluma örnek olduğuna dikkat çekti. "Türk kültürü, insanımızı korumaya, kollamaya ve mağdur insanları bulup ortaya çıkarmaya müsaittir." diyen Vali Vekili Özyiğit, "O nedenle yayalarımız sürücülere göre daha dezavantajlıdır. Bir de engellilerimiz, çocuklarımız ve yaşlılarımız var. O nedenle yaya geçitlerini çok önemsiyoruz." dedi ve bu kuralları tüm Türkiye'de uygulayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya şükranlarını sunarak konuşmasını tamamladı.

Konuşmasının ardından Vali Vekili Özyiğit, vatandaşlar ve öğrencilerle birlikte yaya geçidinde yürüdü. Öğrenciler, ellerinde "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın", "Yaya Güvenliğinin Nöbetçileriyiz" yazılı pankart taşıdı. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından etkinlik sona erdi.

03-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.