İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarın İçin Şimdi Harekete Geç!

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen Anadolu Yakası Kariyer ve Eğitim Fuarı açılışına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı da katıldı.
Yarın İçin Şimdi Harekete Geç!

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen Anadolu Yakası Kariyer ve Eğitim Fuarı’na katılarak öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören fuar, 31 Ekim’e kadar devam edecek. 36 adet standın kurulduğu fuarda devlet ve vakıf üniversiteleri, yurtdışı ve dil eğitim kurumları ile eğitim başvuru kaynaklarını lise öğrencileriyle buluşturuyor. Ayrıca lise öğrencilerini çeşitli eğitim ve kariyer imkânları konusunda bilgilendirmek üzere program dâhilinde 10 uzman konuşmacı tarafından yükseköğretim kariyer planlaması ve sınava hazırlık süreci konularında da önemli seminerler verilecek.

Düzenlenen fuara İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’nın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tercihlerimiz Bizi Mutlu Etmeli

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı yaptığı konuşmada, çalışanların hayatlarının en verimli ve uzun dönemlerini geçirdiği meslek tercihi ve mutluluk ilişkisine dikkat çekti. Kişinin her gün aynı heyecanla gidip çalışması, en iyi şekilde ve zamanında işini bitirmeye çalışması için işini severek ve mutlu bir şekilde yapmasının önemine değinen Yazıcı; “Biz Millî Eğitim Bakanlığı olarak hayata hep hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek için yola çıktık… Dönüm noktası olarak ifade ettiğimiz tercih aşamalarında yaşamımızda bizi mutlu edecek işleri tercih etmemiz gerekiyor. Mutlu etmek demek gerçekten o işte çalışmak, üretmek ile alakalı. Zaten mutlu olamadığımız işlerimiz de aslında isteksizce davranıyoruz. Çok üretken olamıyoruz, insanlara mutluluk enerjisi de veremiyoruz. İşin statüsü hiç önemli değil. Eğer sevmediğiniz bir işi yapıyorsanız eğer aslında kimsenin hayatına da dokunamıyorsunuz. Ve bu işin küçüğü, büyüğü yok. Önemli olan sevdiğiniz, inandığınız, mutlu olduğunuz bir işi yapmak” diyerek öğrencilere kolaylıklar diledi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Değerli gençler bizim de tanık olduğumuz bu aktivite sizin geleceğiniz açısından fevkalade mühim bir meseledir. Çünkü geleceğe inanarak ve severek yürümek bir işi yapmak başarının ilk şartıdır. Dolayısıyla bu kariyer günleri adı altında hangi meslek size daha uygun ve sizler hangisine daha yatkınsınız bunu görebileceksiniz” dedi.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Devişoğlu fuarın önemine dikkat çekerek şunları vurguladı: “Gençlerimizin ve eğitim camiamızın bu güzel imkândan faydalanması çok önemli. Çünkü bu fuar sayesinde öğrencilerimiz uzmanlarla konuşarak, tecrübe paylaşımında bulunacak ve hayatına yön verecek.”

Programda bir konuşma yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen ise; “Geleceğimizin mimarı olan öğrencilerimize iki gün sürecek olan etkinlikte kendi kariyer seçimlerinde hem tanıtım hem de yol gösterme anlamında bir araya gelebilecek akademisyenlerimizle onları buluşturacağız. Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Çeşitli seminerlerin düzenleneceği kariyer ve eğitim fuarında uzmanlar öğrencilere yol gösterecek.

30-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.