İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAKIN PLAN YAYINLARI İLE OKUMA KÜLTÜRÜ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okuma Kültürü “Yazarlar Okullarda Projesi” kapsamında,  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Yakın Plan Yayınları arasında 05/01/2016 tarihinde, özellikle Tarih, Kültür, Dil konularında akademik kariyer çalışmaları yapmak isteyen öğretmenlerimizin eğitimlerine yönelik programlar içeren eğitim işbirliği protokolü imzalandı. 
YAKIN PLAN YAYINLARI İLE OKUMA KÜLTÜRÜ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız: “Tarih, edebiyatın en önemli kaynaklarındandır. Tarih derslerini okuma alışkanlığı ile birleştirmek; yani tarih müfredatına uygun tarihi romanları müfredatla eş zamanlı okumak, öğrencilerimizin başarı düzeylerini arttıracaktır. Tarihi romanların ders içeriği olarak kullanılması sınıf ortamını sosyalleştirecektir.” dedi. Yakın Plan Yayınları Halkla İlişkiler Genel Müdürü Mehmet Fatih Sevindi: “Yayınevimizin Genel Müdürü Selman Kayabaşı Bey, Tarih konusunda akademik bir kariyere sahiptir. Türk Tarihi ile ilgili kitapları gençler tarafından beğenilerek okunmaktadır. Tarih bilincinin sağlam temellere dayandırılması onda bir ülkü olarak tezahür etmiştir. Milli ve manevi değerleri edebiyat sanatı ile ortaya koymak önemlidir. Yayınevi olarak temel prensiplerimizden biri de eğitim camiasına her konuda destek olmak ve Türkiye Cumhuriyeti Eğitim esaslarına uygun işbirlikleri yapmaktır. ”  dedi. Öğretmen yazarlarla da çalışan yayınevinin protokolünde Bağcılar’da öğretmenlik yapan ve Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülü sahibi Kemalettin Çalık da yer aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Okuma Kültürü Koordinatörü Hasibe Üstün: “Öğretmen arkadaşlarımız bu eğitimlere çok ilgi gösteriyorlar; bu durumda daha çok eğitim planlayarak okuma kültürünü her alanda yaygınlaştırmalıyız.” dedi.

Protokol kapsamında Tarih öğretmenlerine yönelik eğitim programları düzenlenecektir. Yazar ve akademisyenlerin ders, söyleşi, atölye çalışması şeklindeki faaliyetleri sonrasında katılımcılara sertifika verilecektir. Bundan başka, Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe, Sosyal Bilgiler öğretmenleri için de 18 saatlik eğitimler yapılacaktır.

Tarih ve Kültür Projeleri hakkında da bilgilendirme çalışmasıyla sahaya uygun proje üretme konusunda katılımcılara destek verilecektir.

Eğitimler “Okçular Vakfı” binasında düzenlenecek olup, eğitim araç-gereçleri ve diğer giderler yayınevi tarafından finanse edilecektir.   

08-01-2016

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.