İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs Programı

Özel eğitim alanında destek eğitimi verecek uzman öğretici yetiştirme kurs programı başvuruları 16 Eylül 2019 tarihinde yapılacak. 
Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs Programı

Millî Eğitim Bakanlığımızın özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile destek eğitimi programı uygulayan özel eğitim okullarında uzman öğretici ihtiyacının karşılanmasına dönük çalışmalar sürüyor.

Bu alanda okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi ya da sınıf öğretmenliği alanı mezunu olup Bakanlığımızca düzenlenecek 160 saat teorik ve 80 saat uygulama olmak üzere toplam 240 saatlik bir kurs düzenlenecek.

Özel eğitim alanında destek eğitimi verecek uzman öğretici yetiştirme kurs programını başarıyla tamamlayanlar, özel eğitim alanı öğretmenleri tarafından uygulanan destek eğitim programlarında uzman öğretici olarak görevlendirilebilecek.

Bu kapsamda Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğümüze bağlı özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki eğitim personeli ihtiyacının karşılanması amacıyla, Ankara'da "Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu" düzenlenecek.

Kursa okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi ya da sınıf öğretmenliği alanına kaynak gösterilen yükseköğretim mezunlarından özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapanlar ile bu kuramlarda çalışmak üzere sözleşme imzalayıp belirtilen tarihlerde görevlendirme onayı alanlar katılabilecek. Çocuk gelişimi mezunlarının başvurularının kabul edilmesi için pedagojik formasyon almış olması gerekiyor.

Kursa başvurular 16 Eylül 2019 tarihinde 11.00 ile 23.59 saatleri arasında yapılabilecek.

Resmî yazı için tıklayınız.

https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_09/11131148_KURS_DUYURU_YAZISI.pdf

Faaliyet duyurusu için tıklayınız.

https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_09/11132156_FAALYYET_DUYURUSU.pdf

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.