İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üsküdar Eğitim Okumaları

İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Üsküdar Eğitim Okumaları” etkinliğinde öğretmen ve okul müdürleriyle bir araya geldi.
 Üsküdar Eğitim Okumaları

Acıbadem İlkokulunun Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Prof. Dr. Haluk Dursun, Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürü Sinan Aydın, öğretmenler ve okul müdürleri katıldı.

Üsküdar Eğitim Okumaları etkinliği kapsamında Prof. Dr. Haluk Dursun,  kendisinin kaleme aldığı İstanbul’da Yaşama Sanatı kitabını okumuş eğitimciler ile bir araya gelerek kitabı üzerine söyleyişi yaptı.

Etkinlikte konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, her kitap okuduktan sonra artık insanın farklı biri olduğunu belirterek, “Artık isteseniz de eski kendimiz olma şansınız yok. Size o kitabın kattıklarıyla beraber tamamen farklı bir dünyaya, iklime adım atmış oluyorsunuz. Bu tabi çok güzel. Gelişime, hikmete, bilgiye, bilgeliğe yürüme anlamında çok önemli bir haldir. Herakleitos’un dediği gibi bir nehirde birden fazla yıkanılmaz çünkü o nehir artık farklı bir nehir olmuştur. Siz de her okuduğunuz kitaptan sonra farklı biri olmuşunuzdur.  Bu etkinlik özelinde düşündüğümüzde çocuklarımızı eğiten eğitimci arkadaşlarımızın bilgeliğe doğru yürüme yönünde bir çaba içerisinde olması çok önemli.” dedi.

İstanbul’da yaşayan biri olarak yine de İstanbul’u biliyorum diyemediğini ifade eden Yelkenci, “İstanbul’u her anlamda iyi bilen, yakın geçmişte İstanbul’un kültürünü yöneten noktalarda yer alması itibari ile İstanbul’u kitabına yansıtan Haluk Dursun hocamızın, burada İstanbul’u anlatacak olması da ayrı bir şans.  O yüzden ben de bu fırsatı kaçırmak istemedim, katılımlarından dolayı kıymetli hocamız Haluk Dursan’a şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. 

14-04-201714-04-201714-04-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.