İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Umutlu Bir Başlangıç

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Umudum Öğretmenim Projesinin ilçe toplantıları tamamlandı.
Umutlu Bir Başlangıç

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Umudum Öğretmenim Projesi’nin mahiyetini anlamlandırarak, doğru ve anlamlı uygulamalara rehberlik edebilmek amacıyla ilçe toplantıları yapıldı. Bu çerçevede öncelikle tüm ilçelerde yetim öksüz öğrenci sayısı tespit edildi.

Proje süreci ilçe koordinatörleriyle beraber okul müdür yardımcılarına anlatıldı. Toplantılarda süreçte karşılaşılması muhtemel sorunlar ve çözüm yolları üzerinde duruldu. Soru, öneri ve değerlendirmelerle projenin tüm boyutları detaylıca ele alındı. Umudum Öğretmenim Proje faaliyetlerinin okullarda daha derinlemesine nasıl yapılabileceğine dair deneyimler paylaşıldı.

Yarın Farklıdır Bugünden…

İlçe toplantılarında İl Müdürlüğümüzün 2023 Vizyon Belgesi odaklı projelerinin eğitim ortamlarında birbirini besleyecek bütünlükte ele alınması gerektiği özellikle vurgulandı.  Ayrıca projeler kapsamındaki çalışmaların aynı zamanda başka projelerin faaliyetleri arasında da yer almasının avantaj olduğu belirtildi.  Proje kapsamında gönüllü öğretmenlerin yetim öksüz öğrencilerle iletişim konusunda özel iletişim becerileri kazandırılmasına yönelik eğitim faaliyetleri başlatılacak.

Okullarda proje çerçevesinde öncelikli olarak öğrencilerin not durumları tespit edilecek ve öğrencilerin akademik anlamda daha ileriye nasıl götürüleceği planlanacak. Öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımının sağlanması, devamsızlık durumlarının takibi gibi konular başta olmak üzere çok yönlü bir rehberlik hedeflenmektedir.

Uzun soluklu bir çalışmayı gerektiren Umudum Öğretmenim Projesi koordinatörleri, öğretmenlerimizin özverisi ile mesafe kat edileceğini vurguladılar. Her okul proje kapsamındaki öğrencilerin bireysel, akademik ve sosyal gelişim amaçlarına yönelik etkinlikleri izleyip destekleyecek.  Bugünden yarına süreçleri iyileştirmek için çalışmalar yapacak.

12-12-201812-12-201812-12-201812-12-201812-12-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.