İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Umut, Sabır ve İnanç

Her yeni gelen günün yeni bir umutla geldiğini hatırlatan Umudum Öğretmenim Projemiz yolculuğunu sürdürüyor.
Umut, Sabır ve İnanç

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müzün 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda geçen eğitim öğretim yılında hayata geçirilen Umudum Öğretmenim Projesi, yeni eğitim öğretim yılında güncellenerek gelişim yolculuğunu sürdürüyor.

Mademki umutluyuz o hâlde umudu çoğaltmak için çalışmak gerekir düşüncesiyle ana-baba yoksunluğu çeken öğrencilerimizin akademik başarısını artırma ana hedefi üzerine inşa edilen projenin ilçeler bazında nasıl uygulanabileceği çerçevesinde değerlendirme toplantıları yapıldı. Çocuklarımıza millet ödevimiz eğitim doğrultusunda çok geniş bir ufuk çizen toplantılarımız Zeytinburnu, Bayrampaşa, Şişli, Esenyurt, Üsküdar, Çekmeköy ilçelerinde planlamalar doğrultusunda devam etmekte.

Yas Psikolojisi

Proje çalışmalarının hayati unsuru olan psikolojik destek çalışmaları da öğrenci, öğretmen ve veli farkındalık şeklinde kademelendirildi. Çocuklarımıza umut olan kapsayıcı eğitim odaklı çalışmalarımız doğrultusunda Bayrampaşa ilçesi rehber öğretmenlerine yönelik "Yas Psikolojisi" konulu bir seminer verildi.

Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr Hüseyin Çırpan, yas süreci ile öğrenci iletişiminde dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekti ve konunun hassasiyetine binaen bilinçsiz bir davranışın faydadan ziyade zarar yol açabileceğini belirtti. Özellikle merhamet ve acıma arasındaki farka dikkat çekerek sahada konuyla alakalı ciddi bir boşluk bulunmasından dolayı projenin oldukça kıymetli olduğunu ifade etti.

Özgüven artırma, okul aidiyetini pekiştirme açısından olumlu etkileri dikkate alınarak masal ve kukla etkinlikleri proje eylem planına dâhil edildi. Zeytinburnu'nda Kazlıçeşme Abay Ortaokulu'nda masal, Bayrampaşa Hacı İlbey İlkokulu'nda ise kukla etkinliği gerçekleştirildi.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.