İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Umut Bizi Birbirimize Bağlar

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Umudum Öğretmenim Projesi” hayata geçiriliyor.
Umut Bizi Birbirimize Bağlar

Öğretmenlerimiz, her biri ciğerparemiz olan evlatlarımızın eğitim-öğretimini emanet ettiğimiz eğitim sistemimizin temel sütunu. Geleceğimize yön verecek 2023 Vizyonumuz, müfredatı bilgiden beceriye, beceriden görgüye taşımayı hedeflerken özel desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimizi akademik ve sosyal bakımdan desteklemeyi içeriyor.

Bu kapsamda, İstanbul’da bulunan yetim öksüz öğrencilerin koçluk sistemiyle desteklenmesini ve akademik olarak ilerleme kaydettirmeyi hedefleyen Umudum Öğretmenim Projesi İstanbul’un tüm ilçelerinde başlatıldı. Bu proje İstanbul’da bulunan anne veya babasını kaybeden yetim-öksüz çocukların eğitim ve öğretim ortamlarında daha çok içerilmesini ve bu yolla öğrencilerin çok yönlü gelişiminin sağlanarak akademik başarılarının artırılmasını hedefliyor.

“Şahsiyeti şahsiyet bina eder” yaklaşımını içeren proje kapsamında anne veya babasını kaybeden çocuklarımıza, ailelerine, akranlarına ve öğretmenlerine eğitim faaliyetleriyle birlikte farkındalık çalışmalarının yapılması amaçlanmakta. Sosyal, ekonomik, kültürel ve akademik alanlarda çeşitli problemler yaşayan yetim/öksüz çocukların; kendilerine ve çevrelerine olan güvenlerini artırmak, aileleri ve arkadaşlarıyla iyi ilişkiler geliştirebilmelerini sağlamak, sosyal-duygusal becerilerini artırmak ve akademik performanslarını yükseltmek projenin amaçları arasındadır. Proje çerçevesinde, öğrenme ortamlarında yetim ve öksüz öğrencilerimize yönelik ve öncelikli olarak “bağ kurma” ile ilgili öğretmen/eğitmen olarak neler yapılabileceği üzerine çalışmalar yapılacak. Unutulmamalıdır ki her eğitim sistemi öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve öğretmeninin niteliğini aşamaz.

05-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.