İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Umudum Öğretmenim Projesi Eğitim Koçluğu Eğitimi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Umudum Öğretmenim Projesi kapsamındaki eğitim koçluğu eğitimine katıldı.
Umudum Öğretmenim Projesi Eğitim Koçluğu Eğitimi

Eğitim ortamlarında her geçen gün daha çok konuşulan eğitim koçluğu, öğrencilerin yeteneklerini fark ederek kendilerini tanımalarını, güçlü yanlarını belirleyerek gerçekçi bir gelecek planı yapmalarını sağlamaya yönelik çalışmaları içeriyor. Temelde rehberlik odaklı çalışmalarında her türlü gizlilik ve etik ilkelere hassasiyetle bağlı olan eğitim koçları, ilgilendikleri öğrencinin akademik başarısının artmasına, geleceğe dönük ulaşılabilir hedefler belirlemesine katkı sağlar. Sosyal ve duygusal gelişimi dikkate alarak sürdürülen bu yolculuk başarının çok yönlü gelişimle ilişkisini kurmasıyla da farklılaşır.

Akademik Destek ve Bütünlüklü Gelişim

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Umudum Öğretmenim Projesi çerçevesinde ilçe temsilcilerine eğitim koçluğu eğitimi verildi. Eğitimci Ece Üstgel'in sunumuyla beş gün süren eğitimlerle öğrencilerimizin kendilerine uygun ve heyecan veren hedefler belirlemesi için nelere dikkat edilmesi gerektiği noktasında bir farkındalık sağlandı.

Eğitimlerin son gününe katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı öğrencilerimize farklı ve yeni bir bakış açısı kazandırmak, onların karar verme becerilerini geliştirmek bakımından eğitim koçluğunun önemli olduğunu belirtti. 

Eğitim süreçlerinde yol haritasının gerekliliğini hatırlatan Yazıcı "Eğitim koçluğu eğitimlerine yaratıcılığımızı eklediğimizde büyük bir başarı elde edeceğimize inanıyorum. Çalışmaya emek veren herkese teşekkür ediyorum. Umudum Öğretmenim Projemiz öğrencilerimize sunduğu destekle farklılaşıyor. Çocuklarımızın eğitim hayatına dokunan proje faaliyetlerimiz geleceğimiz açısından çok önemli. Öğrencilerimizi akademik bakımdan desteklemek onların iyi öğrenmelerini de beraberinde getirecektir. Temel eğitimden başlayarak çocuklarımıza sunduğunuz destek onların eğitim yaşamlarında sürekliliği sağlayacaktır. Ayrıca sosyal ve duygusal uygulamalarla akademik çalışmaların bütünleşmesi çok daha iyi neticelere ulaşmak bakımından çok değerli." ifadelerini kullandı.  

Rehberlik ve Yeni Ufuklar 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı öğrencilerimize "Nasıl daha iyi yardımcı oluruz?" arayışıyla şekillenen AR-GE çalışmalarının çok değerli olduğunu ifade etti. Yazıcı "Hiç şüphesiz öğrencilerimize nerede, ne kadar ve nasıl bir destek sunabileceğimizi bilmek bizleri daha güçlü kılacaktır. Çokça tanık olduğumuz üzere öğretmen davranış ve yaklaşımı, öğrenci başarısında önemli bir rol oynamaktadır. Bu vesileyle eğitime katılan tüm öğretmenlerimize ve Ece hanıma çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Bir haftalık programla eğitim koçluğunun önemini fark eden öğretmenlerimiz çalışacakları öğrencilerin kişisel özellik ve yeteneklerine tam zamanında doğru dokunuşlar yaparak, onların hayatlarında yeni ufuklar oluşturup, gelişmelerine rehberlik edebilecekler.

Öğrencilerinin akademik ve sosyal başarılarını artırıp kariyer planlamalarında birinci derecede katkı sağlayan projeyle ilgili görüş ve önerilerin alındığı program hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

19-02-202019-02-202019-02-202019-02-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.