İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Umudu Yaşatmak İçin

Umudum Öğretmenim Projesi yılsonu değerlendirme toplantısı yapıldı.
Umudu Yaşatmak İçin

Umudum Öğretmenim Projemizim 39 ilçe koordinatörleri ile il koordinatörlerinin katıldığı toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Levent Özil başkanlık etti. Toplantıda yıl boyunca yürütülen faaliyetler detaylı bir şekilde değerlendirildi. 

Öğrencilerin akademik başarılarının artışı, sosyal kazanımları gündeme alındı. Özellikle projenin uygulamalarıyla ilgili olarak ailelerden ve öğrencilerden olumlu geri dönüşler alındığı belirtildi. 

Proje kapsamında öğrencilerin en fazla ihtiyaç duyduğu konuların başında psikolojik desteğin geldiği ve projenin gelecek yıl planlamasında bu konuyla ilgili atölye çalışmaları yapılması kararlaştırıldı.

Akademik başarıda hedeflenen ve ulaşılan sonuçların da paylaşıldığı toplantıda İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil, Umudum Öğretmenim Projesinin öğrencilerin hayatını olumlu yönde değiştirme sürecinde oldukça önemli olduğunu ve ana baba yoksunluğu çeken öğrencilerin öğretmenlerimizin desteğiyle risk faktörlerinden uzak tutularak hedeflerine ulaştırılmasına katkı sağladığını belirtti.

Öğretmenlerimizin bu yöndeki çabalarının çok değerli olduğunu ifade eden Özil, projenin öğrenme stillerini fark ettirerek, öğrencilerim sınav kaygısıyla baş edebilen özgüven sahibi bireyler olma sürecine katkı sunduğunu kaydetti. 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde rehberliğin kritik bir öneme sahip olduğunu belirten Özil, "Eğitim koçluğu başta olmak üzere yapılan tüm çalışmaların rapor şekline getirilmesini ve veri temelli olmasını çok önemsiyoruz. Sene boyunca özel desteğe gereksinim duyan öğrencilerimize destek sunulması başlı başına değerli. Yas psikoloji ve sınav kaygısı seminerlerini burada özellikle anmak istiyorum. Projemizin diğer projelerimizle müşterek çalışmalar yapması da kurum kültürümüz bakımından önemliydi." şeklinde konuştu.

Toplantı, projeyle ilgili soruların cevaplanması ve önümüzdeki sene yapılacak çalışmalara dair görüş alışverişiyle sona erdi.

22-05-201922-05-201922-05-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.