İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri 2023 Eğitim Vizyonu

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri 2023 Eğitim Vizyonu Değerlendirme, İstişare ve Planlama Toplantısı İstanbul Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.
Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri 2023 Eğitim Vizyonu

Toplantıya Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzden Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı  Sayın Mustafa Yıldız, Millî Eğitim Uzmanları  Sayın Lokman Yıldırım ve  Sayın Hasan Özarslan ile Rehber Öğretmen  Sayın Bahattin Güney’in yanı sıra uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri okul müdürleri, vizyon belgesi koordinatörleri, pansiyondan sorumlu müdür yardımcıları, İHL meslek dersleri zümre temsilcileri, Türkçe dersi zümre temsilcileri ve PDR öğretmenleri katıldı. Fatih İlçe Millî Eğitim Müdürü Mucip Kına programa katılarak selamlama konuşması yaptı.

Toplantıda Millî Eğitim Bakanlığımızın “2023 Eğitim Vizyonu”,  Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün  “İmam Hatip Ortaokulları ve Liseleri” ile Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanlığımız uhdesindeki “Türk eğitim sistemi içerisinde telif bir model olarak gelişen imam hatip okullarının evrensel karakteri güçlendirilerek millî bir model olarak başka ülkelere örnek olma potansiyeli artırılacaktır.” hedefleri masaya yatırıldı.  

Açılış ve protokol konuşmalarının ardından Daire Başkanı Mustafa Yıldız Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Değerlendirme, İstişare ve Planlama Toplantısı hakkında bilgilendirmede bulundu. Katılımcılar; okul müdürleri ve vizyon belgesi koordinatörleri, pansiyondan sorumlu müdür yardımcıları, İmam Hatip Lisesi meslek dersleri zümre temsilcileri, Türkçe dersi zümre temsilcileri ve  Psikolojik Danışmanlık ve Rehber öğretmenleri olarak beş gruba ayrılarak Bakanlık, Genel Müdürlük ve Daire Başkanlığının hedefleri doğrultusunda 2023 Eğitim Vizyonu konusunda sunumlar yaptı. Aynı zamanda okul gelişim modeli kapsamında uluslararası Anadolu imam hatip liseleri masaya yatırılarak mevcut durum, sorunlar ve öneriler tartışıldı.

2023 Eğitim Vizyonu Değerlendirme Toplantısı, raporların okunması ve değerlendirme oturumu ile sona erdi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.