İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması

Ülkemizde eğitim ve öğretim alanında kullanılan materyal ve etkinliklere ek olarak yenilikçi, özgün, işlevsel materyal ve etkinliklerin üretilmesi, eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve örnek çalışmaların modellik ederek yaygınlaştırılması amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması düzenlenmiştir.

Yarışmamıza kılavuzda belirtilen 2 aylık sürede beş ayrı kategoride  tüm Türkiye'den 78 ilden   4681 başvuru sağlanmıştır. İki haftalık sürede alanında uzman 50 kişilik öğretmenlerimiz tarafından ön değerlendirme ve değerlendirme şeklinde iki aşamalı bir online değerlendirme süreci sağlanmıştır.  Bu süreç sonunda  70 ilimizden farklı kategorilerden 210 materyal sergi ve nihai değerlendirmeye davet edilmiştir. Sergi ve nihai değerlendirme 2 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Cumhurbaşkanlığı Osmanlı Arşivleri Salonunda, alanında uzman 15 farklı akademisyenlerimizden , 4 Maarif müfettişlerimizden ve 6 yetkin öğretmenimizden oluşan 25 kişilik  7 ayrı kurullarımız  tarafından sergi alanında  materyalleri kılavuzda belirtilen ölçeklere göre barkod sistemiyle değerlendirerek nihai sonuçları belirlenmiştir. Sonuçta 5 ayrı kategoriden birinci, ikinci ve üçüncü olmak üzere 15 öğretmenimiz ödüllendirilmiştir.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürütmüş olduğu "Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması" projesinin Türkiye'nin farklı illerinden  katılarak sergiye kalan tüm katılımcıların materyallerinin içeriği ve resimlerinden bir  e-katalog oluşturulmuştur.


Katalog için tıklayınız.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.