İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜROB İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile TÜROB Türkiye Otelciler Birliği arasındaki Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imza töreni, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın katılımlarıyla gerçekleşti.
TÜROB İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

TÜROB'un 24. Olağan Genel Kurulu'nda gerçekleşen protokole, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, TÜROB Başkanı Sayın Müberra Eresin, yöneticiler, il ve ilçe temsilcileri, sektör örgütlerinin başkanları katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile TÜROB'un eğitim alanında yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Yazıcı, Millî Eğitim Bakanlığı ile TÜROB'un yaptığı görüşmeler neticesinde otelcilik ve turizm eğitimi veren Meslek Liseleri ile kurumsal iş birliğini başlattıklarını belirtti.

Yazıcı, TÜROB iş birliği ile yapılacak proje ve çalışmalarla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Millî Eğitim Bakanlığımız öncülüğünde, ilimizde otelcilik ve turizm eğitimi veren Meslek Liselerinde yoğunlaştıracağımız çalışmalarda TÜROB ile kurumsal iş birliğini başlatıyoruz. Bu yöndeki ilk adımımız Şişli Kervansaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin adının   TÜROB 50.Yıl Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesi oldu."

 Bundan sonraki çalışmaların ivme kazanacağını söyleyen Yazıcı, eğitimi verilen yiyecek içecek hizmetleri ile konaklama ve seyahat hizmetleri alanında öğretmenlerin sürekli mesleki gelişimlerinin teşvik edilmesi, öğrencilerin bilgi ve becerilerini artırmak ve mezunların niteliğini artırarak iş hayatına hazırlanmaları, TÜROB Üyesi İşletmelerin  çalışanlarını ve istihdam edeceği yeni iş gücünü İstanbul geneli Mesleki Eğitim Merkezleri ve Merkezi Eğitim Programı uygulayan okullarla eşleştirerek çalışanların kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik belgelerini almaları için eğitim verilip gelişimlerinin desteklenmesi ve okul mezunlarının TÜROB'a üye işletmelerde istihdamının sağlanması konularına değindi.

TÜROB'un eğitim alanında yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan TÜROB Başkanı Müberra Eresin ise, "Şişli Kervansaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin adının "TÜROB 50.Yıl Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmesi konusunda protokol imzalayacağız. İlk uygulamayı takiben iş birliği yapacağımız okul sayısını da hızla artıracağız." diye konuştu.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.