İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Atletizm Federasyonunca düzenlenen Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonasında Şampiyonluklar Elde Eden Öğrencilerden İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’ye Ziyaret

Türkiye Atletizm Federasyonunca düzenlenen Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonasında Şampiyonluklar Elde Eden Öğrencilerden İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’ye Ziyaret

Türkiye Atletizm Federasyonunca düzenlenen Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonasında Şampiyonluklar Elde Eden Başakşehir İbrahim Koçaslan Ortaokulu öğrencileri İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi ziyaret etti.

Okul Müdürüne ve öğrencileri çalıştıran öğretmenlere teşekkür eden İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci başarılarından dolayı öğrencileri tebrik etti.

Spor, sanat ve kültürel faaliyetlerin eğitimi tamamlayan ve hatta eğitimin olmazsa olmazları olduğunu vurgulayan Yelkenci, şöyle konuştu:

“ Matematik dersi ne kadar önemliyse sportif çalışmalarımızı organize ettiğimiz beden eğitimi dersi, görsel sanatlar dersi, müzik dersi de o kadar önemlidir. Çünkü biz insanız, insanın çok yönü var Allah öyle yaratmış. Zihinsel melekelerini geliştirmek ve ileride bilimsel ve akademik çalışmalara hazır olmak için bazı alanları öğrenmesi gerekir insanın ama bir de insanın ruhu var. O ruhu besleyen sanat ama yine bedenimizi de aynı şekilde çalıştırmamız gerekiyor bunu da sporla yapıyoruz. Tüm bu yönleriyle insanın beslenmesi gerekiyor. O yüzden sadece sınava hazırlanmak için matematik, fen, sosyal derslerini çalışmak bizi her yönüyle yetişmiş insan yapmaz. Bu noktada okul müdürünüz ve  öğretmenleriniz önemli bir adım atmışlar sizleri atletizm alanında çalıştırarak güzel bir seviyeye getirmişler.”

Bugün ki başarılarının önemli olduğunu belirten Yelkenci, İstanbul Millî Eğitim Müdürü olarak öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduğunu ama daha büyük gurur duyacağı yönlerinin sportif faaliyetlerini devam ettirmeleri olduğunu söyledi.

Yelkenci; beden eğitimi dersinden, okullar arası müsabakalardan, yarın belki kulübünüzden dolayı, olgunluk yaşlarınıza eriştiğinizde bedeninizi zinde tutmaktan dolayı sporla ya da sanatla ve kültürle ilgilenmek için hep bir gerekçeleri olacağını ifade etti.

Bir öğretmen olarak tavsiye veren Yelkenci, “ Sakın ola ki bırakmayın. Lisede, üniversitede, iş hayatında spor yapmaya devam edin çünkü bu bizi tamamlayan bir şey.” dedi.

Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Yelkenci, bir süre öğrencilerle sohbet etti.

09-06-201809-06-201809-06-201809-06-201809-06-201809-06-201809-06-201809-06-201809-06-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.