İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Araştırma Projeleri

TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal ilimizde 51. Lise ve 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında ödül alan öğrencilerimizle bir araya geldi.
TÜBİTAK Araştırma Projeleri

TÜBİTAK'ın temel amaçlarından birisi olan, toplum genelinde bilim okur-yazarlığını teşvik etmek, bilim, teknoloji, yenilik kültürünün gelişmesini ve yerleşmesini sağlamak amacıyla çeşitli projeler yürütülüyor.

Geleceğe Yönelik Çözüm Üretilmesinde Özgün Fikirlerin Önemi

Bu çerçevede düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ile TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak. 

Proje tabanlı çalışmaları önemseyen İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz TÜBİTAK araştırma projeleri yarışmalarına katılan öğrenci ve öğretmenlerimizi TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal ile çevrim içi ortamda bir araya getirdi.  "Geleceğe Yönelik Çözüm Üretilmesinde Özgün Fikirlerin Önemi" konulu sunumda hem ödül heyecanı paylaşıldı hem de sorular cevaplandı.

Konferansa Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanı Sayın Doç. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, TÜBİTAK ortaokul ve lise araştırmaları projeleri yarışmalarında ilimize katkı ve sağlayan İstanbul Avrupa Bölge Koordinatörü Sayın Prof. Dr. Güven Kömürgöz Kırış ve İstanbul Asya Bölge Koordinatörü Sayın Doç. Dr. Oğuzhan Gündüz de katıldılar.

32 Projemiz Ödül Aldı

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzden 1.412 başvuru yapıldı. Bölge Sergisine davet edilen 200 projenin 148'i ilimize aitti ve bunlardan 50'si bölge sergisinde derece alarak finale kaldı. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzden 1.294 başvuru yapıldı. Bölge Sergisine davet edilen 200 projenin 138'i ilimize ait olup bunlardan 53'i bölge sergisinde derece alarak finale kaldı.

TÜBİTAK 2204-B 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'ndan 17 ve TÜBİTAK 2204-A 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'ndan da 15 olmak üzere Türkiye finallerinden toplam 32 projemiz ödül aldı.

28-12-202028-12-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.