İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tohumlar Umut Olsun

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün her yeni gelen günün yeni bir umutla geldiğini hatırlatan Tohumlar Umut Olsun yarışmasının sonuçları açıklandı.
Tohumlar Umut Olsun

Tohumlar Umut Olsun yarışması, yeni tip koronavirüs tedbirleri nedeniyle evden çıkmayan öğrencilerimizin bir yandan toprağa dokunarak doğayı tanımasını, bir bitkinin sorumluluğunu almasını ve sanatsal yeteneklerini kullanarak saksılarını süslemesini, diğer yandan hayallerini kaleme alarak ifade etmelerini sağlamak amacıyla düzenlendi. 

Yarışma hakkında değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, uzaktan eğitim sürecini daha çeşitli hâle getirmenin bir parçası olan yarışmanın, çocuklarımız için daha iyisini isteme heyecanıyla yapılmış olduğunu belirtti. Yarışmaya emek veren herkese teşekkür eden Yazıcı, salgın sürecinin çocuklarımız başta olmak üzere hepimize yeni ve daha önce karşılaşılmamış durumlarda ne yapılabileceğine dair beceriler kattığını kaydetti.

Mademki umutluyuz o hâlde umudu çoğaltmak için çalışmak gerekir anlayışını yansıtan yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz şöyle sıralandı:

İlkokullar

1-      Berke Öztürk, Şehit Olcay Özcan İlkokulu, Silivri

2-      İrem Genç, Şair Behçet Kemal Çağlar İlkokulu, Beşiktaş

3-      Almina Şahin, Atatürk İlkokulu, Zeytinburnu

Ortaokullar

1-      Nayad Mangioğlu, Özel Pangaltı Ermeni Ortaokulu, Şişli

2-      Defne Açıkgöz, İstanbul Özel Ay Ortaokulu, Gaziosmanpaşa

3-      Vecdican Tada, Pınartepe Ortaokulu, Büyükçekmece

04-06-202004-06-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.