İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TFF-Ülker 13 Yaş İstanbul Okullar Ligi protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile TFF-Ülker 13 Yaş İstanbul Okullar Ligi protokolü imzalandı.    
TFF-Ülker 13 Yaş İstanbul Okullar Ligi protokolü imzalandı.

TFF´nin Riva´daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri´nde bulunan Orhan Saka Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen imza törenine ve İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Şerafettin Turan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç katıldı.

 

Müdür Vekilimiz Şerafettin Turan Şerafettin Turan  ‘’Bütün öğrencilerin ve gençlerin sporla ilgilenmelerini istediklerini bildirerek, "Bu protokol sayesinde 13 yaş öğrencilerimizin sporla ve futbolla ilgilenmelerini arzu ediyoruz. İnşallah seneye daha büyük bir projeyle birlikte oluruz" dedi.


Fatih Terim, törende yaptığı konuşmada, projenin koordine edilmesini beden eğitimi öğretmenlerinin sağlayacağını belirterek, "Onlara küçük bir seminer verildi. Beden eğitimi öğretmenlerimiz, önemli ortaklarımızdan. Kendilerine çok önem veriyorum ve başarılar diliyorum" diye konuştu.

İbrahim İlhami Koç ise projeyle 250 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
Koç, İstanbul´da 2 milyon 800 bin öğrencinin bulunduğunu kaydederek, "Geçen sene 40 bin öğrenci, lisanslı olarak okul sporlarının içinde yer aldı. Bugün itibarıyla 190 bin öğrenciye ulaştık. Yıl sonunda yaklaşık 250 bin öğrenciye ulaşmayı planlıyoruz. Temel hedefimiz, lisansı olmayan çocukları sporun içine çekmek" ifadelerini kullandı.

39 İLÇEDEN TOPLAM 390 OKUL
Ülker´in desteğiyle futbolu tabanda yaygınlaştırma misyonu çerçevesinde protokolü imzalanan proje kapsamında, İstanbul´un 39 ilçesinden toplam 390 okulun katılımıyla 2003 doğumlu sporcular arasında, her okulun en fazla 18 müsabaka yapacağı bir lig oluşturulacak.

Projeyle, okullarda eğitimlerine devam eden öğrencilerin, eğitim-öğretim yılı içinde uzun süreli futbol oynamalarına imkan tanınması, futbol oynama olanağını fazla bulamamış çocukların da yapacakları maçlarla sporu bir alışkanlık haline getirmeleri hedefleniyor.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.