İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknoloji Akademisi

Teknoloji Akademisi kapsamındaki eğitimler çevrim içi olarak devam ediyor.
Teknoloji Akademisi

Her türlü bilginin bir anda dünyanın en uç noktalarına kadar ulaştığı bu çağın farkında olan Teknoloji Akademisi, öğretmenlerimizin ihtiyaç duyduğu dijital eğitim öğretim materyalini kendi ihtiyaçlarına göre oluşturması ve düzenlemesi, çağın sunduğu yeni yaklaşım ve imkânları eğitim öğretim faaliyetleriyle bütünleştirmelerini hedefledi. 

Teknoloji Akademisi salgın sürecinde İstanbul Öğretmen Akademileri'nin uzaktan eğitim sisteminin teknolojik altyapısını hazırlamakla beraber süreçte tüm akademilere teknik destek sundu. Teknoloji Akademisi aynı zamanda öğretmenlere kendi bünyesinde akademisyen ve uzmanlar tarafından çeşitli eğitimler de sunmakta.

Etkileşimli Dijital Öğrenme Tasarım Atölyesi

Etkileşimli dijital öğrenme tasarım atölyesinde katılımcılar alanında uzmanlarla "Google Araçları", "Vfabrika", "Canva", "Nearpod", "Padlet" gibi birden çok Web 2.0 aracını branşlarında verimli kullanmayı öğrenerek, bir öğrenme tasarımı gerçekleştiriyor. Atölye dersleri İstanbul Öğretmen Akademileri YouTube sayfasında canlı yayınlanıyor. Ayrıca eğitime katılım gösteremeyen öğretmenler daha sonra buradan eğitim kayıtlarına ulaşabiliyor.

Uygulamalı Yapay Zekâ Atölyesi

Dr. Yalçın Özkan tarafından verilen eğitim tüm hızıyla sürüyor. Öğretmenlerimiz şimdiye kadar "Python ile veri bilimi, veri analizi" konusunda çalışmalar yaptılar, bilgi paylaşımı ve projelerle alanlarına katkıda bulundular.

Kodla Büyü ile Kodlama Eğitimi

Ülkemizin yerli kodlama platformu "Kodla Büyü" ile kodlama eğitimi için başvurular başladı. Toplamda 4 hafta sürmesi planlanan eğitim her hafta farklı alan uzmanları ile devam edecek, akademilerin YouTube sayfasında canlı yayınlanacak.

08-01-202108-01-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.