İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tasarım Beceri Atölyelerinin Yol Haritası Hazır

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Tasarım Beceri Atölyelerinin çocuklarımızı çok yönlü olarak geliştirmeyi hedeflediğini belirtti.
Tasarım Beceri Atölyelerinin Yol Haritası Hazır

Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesi’nde yer alan Tasarım Beceri Atölyeleri için uygulamalar geliştirilmeye devam ediyor. Tasarım Beceri Atölyelerinde uygulanacak etkinlikler için İstanbul Etkinlik Geliştirme Ekibi oluşturuldu. Ekibe danışmanlık yapacak olan Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden akademisyenlerimizle bir toplantı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’nın başkanlığındaki toplantıya Temel Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok, Tasarım-Beceri Atölyeleri İl Koordinatörümüz Dr. Filiz Gülhan, Prof. Dr. Tuncer Dilik, Doç. Dr. Fatih Dervent, Dr. Öğr. Ü. Burak Şişman, Dr. Öğr. Ü. Aysel Ulus, Öğr. Gör. Dr. Deniz Güneş, Öğr. Gör. Dr. Meltem Zudovas, Öğr. Gör. Yıldız Yılmaz Kaçar, Sanatçı Ayşe Yivlik Neftçi ve Sanatçı Engin Gürkey katıldılar.

Çok Yönlü Gelişim

Tasarım Beceri Atölyelerinden çok şey öğrendiğini ve iyi anılar biriktirdiği bir çalışma süreci olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Tasarım Beceri Atölyelerinin çocuklarımızı çok yönlü geliştirmeyi hedeflediğini ve eğitim sistemimiz için önemli bir uygulama olduğunu kaydetti.

Atölyelerin disiplinlerarası, beceri tabanlı, uygulamaya dönük yapısıyla etkili biçimde işleyebilmesi için öğretmenlerimize yol gösterici etkinliklerin geliştirilmesinin önemine dikkat çekti. Akademisyenlerimizin ve uzman görüşünün, geliştirilecek uygulamaların sağlam temellere kavuşturulması anlamında çok önemli olduğunu vurguladı.

Toplantıda, Tasarım Beceri Atölyelerinde bugüne kadar izlenen süreç hakkında bilgilendirme ve değerlendirmeler yapıldı. Akademisyenler, Etkinlik Geliştirme Ekibi ile tanıştı ve süreçte izlenecek yol haritası çizildi. Atölye alanlarının birbiriyle ilişkilendirilmesine yönelik görüş ve öneriler değerlendirildi.

Olanları anlamak ve olacakları hissetmek, öngörmek ve hatta belirleyebilmek için önemli veriler sunan toplantı; iş birliğinin artarak devamı konusundaki kararlılıkla sona erdi.

08-04-201908-04-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.