İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tasarım-Beceri Atölyeleri

Şişli Sait Çiftçi İlkokulu'nda Tasarım-Beceri Atölyeleri açılışı yapıldı. 
Tasarım-Beceri Atölyeleri

Tasarım-Beceri Atölyeleri her şeyden önce, çocukların yetenekleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin onlara pratik bir şekilde kazandırılabilmesi açısından önem taşıyor. Tasarım-Beceri Atölyeleri, 21. yüzyıl becerilerini yükseköğretim alanları ile ilişkilendirmeyi mümkün kılan bir tasarıma sahip. Şişli Sait Çiftçi İlkokulu'nda Tasarım-Beceri Atölyeleri açılışı yapıldı.

Açılış programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Şişli Kaymakamı Sayın Ali Fuat Türkel, Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit Yentür, Şişli Belediye Başkan Danışmanı Sayın Selim Mataracı, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok, Tasarım-Beceri Atölyeleri İl Koordinatörümüz Filiz Gülhan, okul müdürlerimiz, basın mensupları, öğretmen ve velilerimiz katıldı.

Duygu, Düşünce ve Eylem Bütünselliği

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı konuşmasında "Tasarım-Beceri Atölyeleri'nin okulumuzdaki öğretim ortamını zenginleştirecek bir uygulama. Okulumuzdaki atölyelerin kurulumu için çaba gösteren İlçe Millî Eğitim Müdürümüze, Kaymakamımıza, Okul Müdürümüze ve Okul Aile Birliği'ne katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın duygu, düşünce ve eylem bütünselliğini sağlayan Tasarım-Beceri Atölyeleri'ni çok önemsiyoruz. Çocuklarımız bu tür uygulamalarla yeteneklerini çok daha erken yaşlardan tespit edebilecekler. 2023 Vizyon Belgemizde ve Ortaöğretim Tasarımı'nda da yer aldığı üzere kariyer ofisleri ve güçlendirilmiş rehberlikle birlikte çocuklarımız ilgi duydukları mesleklere erken yaşlarda yönlendirilebilecekler. Öğrenmenin derin, kalıcı ve anlamlı hâle geldiğini de görmüş olacağız. Çocuklarımız adına atölyelerimiz hayırlı uğurlu olsun." dedi. 

Okulda kurulan yazılım-tasarım atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, drama ve eleştirel düşünce atölyesi ziyaret edildi. Ayrıca akıl-zekâ oyunları sınıfı ve yenilenen öğretmenler odası da ziyaretçiler tarafından gezildi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, atölyelerde çalışmalar yapan öğretmen ve öğrencilerle konuşarak atölyelerin kullanımına yönelik önerilerde bulundu.

Program, Tasarım-Beceri Atölyeleri'nin okulumuza hayırlı olmasına yönelik dilek ve temennilerle sona erdi.

16-01-202016-01-202016-01-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.