İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sultanahmet Suphi Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sultanahmet Suphi Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, iki Erasmus+ projesini tamamladı.
Sultanahmet Suphi Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Türkiye'nin ilk ticaret meslek lisesi Sultanahmet Suphi Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, koordinatörlüğünü üstlendiği iki yıl süren "Teaching For Tomorrow: Flipped Learning" ve "Cooperative School Networks for a Sustainable and Qualified Career" adlı iki Erasmus+ projesini başarıyla sonuçlandırdı.

Ters Çevrilmiş Sınıflar

Proje faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan proje ürünleri ülke içi ve ülke dışı tüm eğitimcilere ve diğer paydaşlara sunuldu. Proje öğretmenleri 2017-2019 yıllarını kapsayan Türk Ulusal Ajansı'nın desteklediği altı ortaklı (Portekiz, Letonya, Macaristan, İtalya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti) "Flipped Learning (Ters Çevrilmiş Sınıflar) projesini hayata geçirdiler. Erken okul terkini önlemeye yönelik bir çözüm yolu bulma ve dezavantajlı öğrencilerle daha etkili mücadele ve eğitimcilerin sınıf yönetim becerilerini geliştirmeye yönelik hedeflerini gerçekleştirdi.

 Tüm eğitim camiasının aynı amaçlarla faydalanabilmesi, örnek alması amacıyla herkese açık bir erişim kaynağı olarak; proje süresince proje partner ülke öğretmenleri tarafından uygulanmış "Flipped Learning" ders uygulamalarının paylaşıldığı platform erişime açıldı. Ayrıca dünyanın her yerinden isteyen tüm eğitimciler kendi Flipped Learning derslerini de bu platforma yükleyebilmektedirler. Bu platformda İngilizce, Türkçe ve diğer 6 partner ülke dilinde yazılmış "Flipped Learning Ders Uygulama Rehber Kitabı" ve örnek dersler bulunmaktadır. İsteyen eğitimciler proje platformu olan   http://teaching4tomorrowflp.comadresini ziyaret ederek rehber kitabı indirip kendi derslerini hazırlayabilirler.

Proje hakkında daha fazla bilgi için ise  https://flippedlearningproject.wordpress.com/adresini ziyaret edebilirler.

Kariyer İçin Anahtar Beceriler

Sultanahmet Suphi Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin diğer projesi ise beş ortaklı (Fransa, Reunion Adası, Almanya, Litvanya, Polonya, İtalya) "Cooperative School Networks for a Sustainable and Qualified Career (Sürdürülebilir ve Nitelikli bir Kariyer için Anahtar Becerilerde İş Birlikçi Okul Ağları)" adlı Erasmus+ Projesidir.

Bu proje ile ise staj yapan öğrencilere ve onları eğiten meslek öğretmenlerine yönelik günümüz iş dünyasında gerekli olan 21. yüzyıl anahtar becerilerini, yumuşak beceriler dediğimiz sosyal ve bilişsel yetileri kazandırmada önemli bilgiler içeren bir başucu rehber kitabı ve Android telefonlarda indirilebilir bir yazılım hazırlanmıştır. İlgili kitabı bilgisayara indirmek, proje ile ilgili daha detaylı bilgi almak için http://cooperativeschoolnetworks.eu/adresini ziyaret edilebilir. 

Proje ürünü olan uygulamayı android telefona indirmek için ise Google Play'den "Business Network App" yazarak yazılımı cep telefonuna indirmek yeterli.

05-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.