İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SINIRLARI AŞAN 1000’İ AŞKIN ÖĞRENCİ, SINIRSIZ EĞLENCE GÜNÜNDE BULUŞACAK!

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Vialand Tema Park arasında 10 Mart Perşembe günü protokol imzalandı.
SINIRLARI AŞAN 1000’İ AŞKIN ÖĞRENCİ, SINIRSIZ EĞLENCE GÜNÜNDE BULUŞACAK!

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, İstanbul’da yaşamaya başlayan Suriyeli öğrenciler için, İstanbul’un çeşitli noktalarında tam 67 adet geçici eğitim merkezi kuruldu. Merkezlerdeki 44 bini aşkın sığınmacı öğrenci bir yandan başta Türkçe olmak üzere temel dersleri; öte yandan şehre adapte olmak, bilişsel ve psikomotor becerilerini arttırmak, gezi kültürü kazanmak amacıyla, İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda ve destek veren markalar sayesinde İstanbul’u tanıyor. Bu bağlamda Türkiye’nin ilk ve tek Tema Park’ı Vialand’de, 24 Mart 2016 günü, 1000’i aşkın öğrenci eğlencenin tadını çıkaracak. Vialand Tema Park sınırsız eğlence gününe İstanbul genelindeki 67 Geçici Eğitim Merkezi’nden seçilen Suriyeli öğrenciler ve sorumlu öğretmenler Mihar Tur’un destek verdiği ücretsiz servislerle katılacak.

10 Mart Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın makamında taraflarca imzalanan protokolle etkinlik için ilk adım atıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüzün  yanı sıra, Vialand Pazarlama İletişim ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Özlem Ersoylu MUTLUER, Vialand pazarlama satış müdürü Fatih AKSOY,Yabancı öğrencilerden sorumlu il Milli eğitim şube müdürü Abdurrrahman ENSARİ,Strateji geliştirme şube müdürü Murat ADALI ve Mihar Tur Genel Müdürü M. Mustafa KARATEPE ve arge birimi üyelerininde  hazır bulunduğu törende konuşan Dr. Muammer YILDIZ: “Bu proje İstanbul ve tüm Türkiye için çok önemli. Umuyoruz ki bu ve benzer projeler tüm ülkeye örnek olur ve sürekliliği sağlanır.” diye konuştu.

 

Özlem Ersoylu MUTLUER ise: “Vialand; üç senedir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği projelerle eğitimin her kademesine ulaşmayı hedefliyor. Önceki yıllarda öğrencilerimiz ve 24 Kasım’da ise öğretmenlerimiz için yaptığımız işbirliklerine bir yenisini daha eklemekten çok mutluyuz. Tema Parkımız öğrencilere sınırsız eğlence sunmanın yan ısıra, İstanbul’un Sırları ve Fatih’in Rüyası gibi eğitici ünitelerle kültürümüzü ve tarihimizi yansıtan deneyimler sunuyor.” dedi. Öğrencilerin Tema Park’a ulaşımlarını ücretsiz olarak sağlayacak Mihar Tur adına konuşan M. Mustafa KARATEPE de böylesine önemli bir projede yer almaktan duyduğu kıvanç ve mutluluğu dile getirdi.

 

24 Mart Perşembe günü Vialand Tema Park’ta gerçekleşecek etkinliğe öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra birçok önemli ismin de katılması bekleniyor.

 

 

 11-03-201611-03-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.