İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"SIFIR ATIK MAVİ" PROJESİNDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TURMEPA İŞ BİRLİĞİ

İstanbul'daki öğrencilere yönelik çevre bilinci ve deniz ekosistemini koruma konularında eğitim ve etkinlikler düzenlemek üzere İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile DenizTemiz Derneği/TURMEPA arasında "Sıfır Atık Mavi" Projesi kapsamında bir iş birliği protokolü imzalandı.  


Protokol, İstanbul'daki tüm resmî ve özel okullardaki öğrencilerin çevre bilincinin geliştirilmesi, deniz ekosistemini koruma konularında farkındalık oluşturulması amacıyla eğitimler ve etkinlikler düzenlenmesini öngörüyor.

 

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, imza töreninde yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

 

"Bu özel iş birliğiyle, İstanbul'daki genç nesillerin denizlerimizi ve çevremizi koruma konusunda daha bilinçli bir şekilde yetişmelerini amaçlıyoruz. 'Sıfır Atık Mavi' projesi, çevre eğitiminin önemini vurgulamakla beraber sürdürülebilir bir çevre için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize büyük bir rol biçiyor. Geleceğin yetişkinleri olacak gençlerimiz, kendi çevrelerinden başlayarak daha yaşanabilir bir dünyanın temellerini atacak ve dünyanın ortak geleceğini şimdiden katkılar sunacaktır. Eğitimde bu tür farkındalık projelerine verdiğimiz destekle, hem bireylerin hem de toplumun çevreye olan duyarlılığını artırmayı hedefliyoruz."

 

Bu iş birliği protokolü kapsamında DenizTemiz Derneği/TURMEPA, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün denetim ve sorumluluğunda, okullarda çevrim içi ve/veya yüz yüze gerçekleştirilecek eğitim çalışmalarını düzenleyecek.

 

"Sıfır Atık Mavi" projesi, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Sıfır Atık" sisteminin bir parçası olarak, su varlıklarımızın ve kıyı değerlerimizin korunması adına başlatılan eğitim faaliyetlerini içeriyor.


27-09-202327-09-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.