İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevgiyle Paylaşıyorum Fotoğraf Yarışması

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında düzenlediği fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı. 
Sevgiyle Paylaşıyorum Fotoğraf Yarışması

Hayvanları korumanın öneminin her geçen gün daha fazla fark edildiği dünyamızda; çocuklarımızın zihinsel ve duygusal gelişimini dikkate alan, onların duygu dünyası gelişmiş bireyler olarak topluma kazandırılmasını sağlayan farkındalık oluşturucu etkinliklere olan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Dünya Hayvanları Koruma Günü'nü bütünlüklü bir şekilde ele aldı. Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimi birlikte yürüttüğümüz süreçte 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenledi.  Çünkü iyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve bakanı bunu gördüğü için farklı kılan fotoğraftır;  diğer bir ifadeyle tek kelimeyle etkilidir.  

Yarışma ile hayvanların korunması, hayvan sevgisi kazandırılmasına yönelik farkındalık çalışmalarına katılan öğrencilerimizin aileleri ile birlikte doğada zaman geçirmelerini hedeflendi.

Geçmekte olan anı fotoğrafla yakalamayı da mümkün kılan yarışma, İstanbul genelindeki anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlendi. 

Öğrencilerimiz aileleri ile birlikte çektikleri fotoğraflarla yarışmaya büyük ilgi gösterdi. Okul öncesi ve ilkokul kategorilerinde hayvan sevgisi temasını yansıtan yeterince iyi dolayısıyla yeterince yakın fotoğraflar ödüllendirildi.

Okul öncesi kategorisindeki sıralama şu şekilde gerçekleşti:

1)    Toprak Polat,  Üsküdar Şehit Halit Kantarcı Anaokulu                   

2)    Ayla Kurbanoğlu, Tuzla Binali Yıldırım Anaokulu             

3)    Elif Erkoç, Güngören Şehit Mehmet Şefkatlioğlu Anaokulu                                                          

İlkokul kategorisindeki sıralama şu şekilde gerçekleşti:

1)    Selma Yılmaz, Beşiktaş Hamiyet Gerçek İlkokulu 

2)    Ahmet Emin Erden, Şişli Kuvayi Milliye İlkokulu              

3)    Beren Safran, Zeytinburnu Şehit Ömer Cankatar İlkokulu

 

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Fotoğraf Albümüne ulaşmak için Tıklayınız.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.