İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu Konseri

Suriyeli ve Türkiyeli çocukların bir araya gelmesiyle oluşturulan ’Sevgi ve Kardeşlik Korosu’nun konserine yoğun ilgi vardı.
Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu Konseri

Asitane Kültür ve Sanat Vakfı; İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle, barış dilinin oluşmasına katkı sunmak maksadıyla ‘Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu’nu oluşturdu. Suriyeli ve Türkiyeli çocukların bir araya getirilmesiyle oluşturulan koro, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “Gelin Bir Olalım” sloganı ile düzenlenen konserde sahne alarak, unutulmaz bir konsere imza attı.

Onlarca çocuğun birbirinden güzel eserleri seslendirdiği konsere, Sayın Emine Erdoğan’ın yanı sıra; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Asitane Kültür Sanat Eğitim ve Dayanışma Vakfı Başkanı Hasibe Turan, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, STK temsilcileri ile iş, siyaset, medya ve sanat dünyasından önemli isimler katıldı.

Sayın Emine Erdoğan, konser öncesinde yaptığı konuşmada, bu muhteşem sevgi ve kardeşlik korosunun, yaşanılan çağın ilacı olduğunu düşündüğünü belirterek, “Sevgisizliğin ve ötekileştirmenin böylesine yaygınlaştığı bir zamanda, siz sevgide ve kardeşlikte buluşuyorsunuz. Her birinizi gönülden tebrik ediyorum. Asitane Vakfı’nı ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü kutluyorum. Biliyoruz ki, kâinat birbirine sevgiyle bağlanmış. Şayet biz o özü açığa çıkarmayı bilirsek bütün insanlığa yetecek kadar sevgi var. Yeter ki onu yaymayı bilelim.” dedi.

Dünyanın Geleceğini Aydınlatacak Parıltı

Sevgi ve Kardeşlik Korosu’nun sevgisizlikle kuraklaşan yürekleri yeniden yeşertmek için bir vesile ve Çocuklarımızın gözlerindeki parıltı dünyanın geleceğini aydınlatacağını anlatan Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı:  “Çocuklarımızın gözlerindeki parıltı dünyanın geleceğini aydınlatacaktır, inşallah. Onların saf ve duru dünyasını ne kadar koruyabilirsek insanlığı da o kadar ayakta, diri tutabiliriz. Çanakkale’den 15 Temmuz’a, Üsküp’ten Karadeniz’e ruhumuzu onaracak güzel şarkılar, dünyaya titreşimler yayarak iyiliği çoğaltacaktır inşallah. Devlet ve millet olarak mülteci kardeşlerimiz için elimizden geleni yapıyor, ensar ve muhacir dayanışmasını hâkim kılmaya çalışıyoruz. Müziğin evrensel dilini kullanarak, farklılıklardan bir ahenk yakalayan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Tertemiz kalpleriyle bize sevginin diliyle seslenecekler. Unuttuklarımızı hatırlatacak, hesapsız ve kitapsız sev kardeşim diyecekler. Bizler bugün buradan sevginin hâkim olduğu bir dünya inşa etme sorumluluğuyla ayrılacağız. ‘Biz Sevgi Örüyoruz’ kampanyasıyla 40 bin mülteci çocuğun kalbini ısıtan Asitane Vakfı bu kez de sevginin ve kardeşliğin sesini dünyaya duyuruyor. Gayretleri daim olsun. Müziğin evrensel dilini kullanarak farklılıklardan bir ahenk yaratan çocuklara teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu konser verdi.

Konserin sonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Yelkenci, Sayın Emine Erdoğan’a günün anısına hediye takdim etti.

23-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.