İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şenliğe Üst Düzey Katılım

Özbekistan Yüksek Eğitim Bakanlığı ve İnovasyon Kalkınma Bakanlığı heyetleri Hârezmî Eğitim Modeli Şenliği'ne katıldı
Şenliğe Üst Düzey Katılım

Özbekistan Cumhuriyeti Yüksek Eğitim Bakanlığı yetkilileri Salokhiddin Sanakulov ve Abdumalik Abraykulov ile İnovasyon Kalkınma Bakanlığı yetkilileri Kamol Tagaev, Elyor Kabulov ve Jonibek Tavakalov, Yıldız Teknik Üniversitesinde 1145 öğretmen, 4112 öğrencinin katıldığı Hârezmî Eğitim Şenliği'ne katıldılar.

Heyet, Hârezmî Eğitim Modeli uygulayıcı okul stantlarını gezdi ve öğrencilerden bilgi aldı. Öğrencilerin özgüveni yüksek sunumlarından oldukça etkilenen Özbekistan heyeti, Hârezmî Eğitim Modeli'ni kendi ülkelerinde de uygulamak istediklerini kaydetti.

Özbekistan heyeti, Hârezmî Eğitim Modeli'ni sınıf ortamında da deneyimlemek için Pendik Abdullah Acar Ortaokuluyla Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. Ziyaretlerde okul öğretmen ve öğrencilerimiz Hârezmî Eğitim Modeli çerçevesinde uyguladıkları süreci ve ortaya çıkardıkları ürünler hakkında misafirlerimize bilgi verdi. Türkiye'deki gelişmiş iş modelleri ve kuluçka merkezlerini incelemek isteyen Özbekistan heyeti, Yıldız Teknik Üniversitesinde bulunan Teknopark yönetimiyle ve Uyumsoft yetkilileriyle toplantı yaptı.

Ayvansaray Üniversitesinde gerçekleştirilen Uluslararası STEM Eğitim Konferansı'na da katılan Özbekistan heyeti konferans ve atölye çalışmalarını takip etti. Bilim uygulamalarının kitlelere yansıtılma biçimini yerinde görmek isteyen heyet, Kocaeli Bilim Merkezini de ziyaret etti. Kurum yetkililerinden teşkilatlanmaları konusunda bilgi aldıktan sonra bilim merkezindeki istasyonları gezerek tüm detayları yerinde inceledi.

03-07-201903-07-201903-07-201903-07-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.