İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Savcı Kiraz, Şehadetinin İkinci Yılında Anıldı

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz şehit edilişinin ikinci yılında Çağlayan´daki İstanbul Adalet Sarayı´nda anıldı. 
Şehit Savcı Kiraz, Şehadetinin İkinci Yılında Anıldı

İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci anma programının öğleden sonraki ödül töreni bölümüne katıldı. Tören, Şehit Mehmet Selim Kiraz´ın dev fotoğrafı ve Türk bayrağının asıldığı Çağlayan Adalet Sarayı’nın gerçekleştirildi. Törene, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Ayan, İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu, İstanbul vali yardımcıları, HSYK ve Adalet müfettişleri, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, İstanbul´daki diğer adliyelerin başsavcıları, hâkimler, savcılar ve adliye personeli katıldı. Şehit savcı Kiraz´ın babası Hakkı Kiraz da törende yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Hadi Salihoğlu konuşma yaptı. 

Milletimiz Daima Destan Yazdı

Anma töreninde konuşan Şehit savcı Kiraz´ın babası Hakkı Kiraz, “Aileme gösterdiğiniz yakın ilgi ve alakadan, bizi unutmayıp her an yanımızda olduğunuz için, acımızı yüreğinizde paylaştığınızı benim gözüme bakarak hissettirdiğiniz için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Gerçekten çok acı bir durum, insan evladını büyütüyor, yetiştiriyor.  Çocuğun doğması bir mutluluk, mesleğe atanması bir hayal fakat belli bir yere geliyor bir bakıyorsunuz ki bir odanın içerisinde aranızda bir duvar var.  Siz ne kapıyı zorlayabiliyorsunuz ne de duvarı yıkabiliyorsunuz.  Malum olay ortada, vatan sağ olsun, bu millet daima destan yazmış millettir. Elhamdülillah bizde bu milletin mensubuyuz ben de bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum ne mutlu bana” dedi.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Anaokulu

Şehit savcı Kiraz´ın babası Hakkı Kiraz’ın konuşmasının ardından şehit  savcı Kiraz anısına vatan ve şehitlik temalı şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci, yarışmada Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu’ndan “Yiğidin Sevdası” isimli şiiri ile ikinci olan İrem Sevinç isimli öğrenciye hediyesini taktim etti.

Yelkenci, ayrıca Çağlayan Adalet Sarayı’nda bulunan Adliye Sarayı Anaokulu ’nu ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada Yelkenci, anaokulun isminin Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Anaokulu olarak değiştirileceğini belirtti.

Törenin ardından Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz´ın adliyenin A Blokun 6. katındaki odası ziyaret edildi. Odada okunan Kur’an´ın ardından hâkimler, savcılar, askerler ve personel masasına karanfil bırakıp dua etti.Adliyedeki törenden sonra şehit Kiraz, Eyüp Mezarlığı´ndaki kabri başında anıldı. Kiraz´ın mezarı başında Kur´an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

04-04-201704-04-201705-04-201701-04-201701-04-201701-04-201701-04-2017

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.