İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Cumhurbaşkanımız İGF´de Standlarımızda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği ve İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü’nün paydaşı olduğu İstanbul Gençlik Festivali, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla açıldı.
Sayın Cumhurbaşkanımız İGF´de Standlarımızda

Açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı Etkinlik Alanı´nda düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali´nde yaptığı konuşmada, "Gençlerimiz 15 Temmuz´da Ulubatlı Hasan´dan gelen selamı alarak, tankların, silahların, uçakların, helikopterlerin karşısına aslanlar gibi dikildiklerinde, ecdatlarına layık olduklarını ispatlamışlardır. Hem erkeğiyle hem bayanıyla... Tankların altına girdiler mi? Girdiler. Yıldılar mı? Yılmadılar. Niye? Dedi ki ´Ben Nene Hatun´un torunuyum.´ Ne dediler? (Ben Fatih´in torunuyum)" ifadelerini kullandı.

"Önce ´ben varım, hazırım´ diyeceksiniz"

"Sizler artık 18 yaşından itibaren muhtarlıktan belediye başkanlığına, belediye meclis üyeliklerinden milletvekilliğine kadar her göreve seçilme hakkına sahipsiniz." diyen Erdoğan, "Tabii bu imkanı kullanabilmek için kendinizi en iyi şekilde yetiştireceksiniz. Önce o makamlara, ´ben varım, hazırım´ diyeceksiniz. Hiç merak etmeyin. Siz bu donanıma sahip olduğunuz zaman milletimizin gönül rahatlığıyla bu görevleri size tevdi edecektir." şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Çocuklarımız Türkçe´yi mükemmel kullanmanın yanında, en az bir Doğu, Batı dilini çok iyi bilmiyorsa, burada demek ki bir eksikliğimiz var. Ne yapıp edip, bu sorunu da çözeceğiz. Çünkü Türkiye´nin her alanda yetişmiş insana ihtiyacı var. Bizde de böyle bir gençlik var."

On binlerce gencin katılımıyla start alan İstanbul Gençlik Festivali, 4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yenikapı meydanı etkinlik alanında, spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca etkinlik gerçekleşti. Etkinliklere yaklaşık 100 bin öğrenci katıldı.

Festivalde yer alan İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü standını, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın yanı sıra eşi Emine Erdoğan, Dünya Etno Spor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak gezerek, özel eğitim öğrencileriyle duygusal anlar yaşadılar. Ayrıca İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Dünya Robot  Takımlarının çalışmalarını inceleyerek mucid gençlere başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci eşliğinde eğitim stantlarını gezerken ,Zeytinburnu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nden öğrenci  Buse Nur Özbek, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen internet tabanlı özel eğitim öğrenme materyali projesini tanıttı.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan,  özel eğitim projesini beğendiğini belirterek, Fatih Projesi kapsamında özel eğitim okullarına tablet dağıtılması talimatını verdi. Özel eğitim öğrencisi Özbek’in Kendisiyle aynı takımı tuttuğunu öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbek’e tablet bilgisayar hediye etti.

Amerika’da yapılan First Robot yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil eden İstanbul Milli Eğitim Milli Eğitim Müdürlüğü Bayrampaşa İTO Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Gültepe Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin FRC (Robotic Competition First) robot takımlarını Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan beğeniyle inceledi.

10-05-201708-05-201710-05-201710-05-2017

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.