İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAP EĞİTİM PLATFORMU PROTOKOLÜ İMZALANDI

‘Fatih Projesi’ kapsamında, öğretmenlerin ve öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, dijital eğitimde yazılım desteği sağlamak üzere İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sap Türkiye  ile 14.12.2015 tarihinde  protokol  imzalamıştır. 
SAP EĞİTİM PLATFORMU PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız: ‘Bakanlığımızın Fatih Projesi ile hedeflediği dijital eğitim yol haritasının bir parçası olması amacıyla İstanbul ilimizde bir pilot uygulamanın yapılacak olması önemli bir gelişmedir, bu konuda okullarımıza  imkan sağlamak için AB ülkelerinde bilinen ve değer verilen bir firmayla birlikte çalışmaktan mutluyuz.’ dediler. SAP Türkiye Genel Müdürü Cafer TOSUN: ‘Almanya’daki bazı eyaletlerde Fatih Projesine ilgi çok büyük. Onlar da benzer uygulamalar yapmak istiyorlar fakat süreç onlarda bizdeki kadar hızlı işlemiyor. Almanya’daki okullarla da çalışmaktayız. Sizin himayenizle İstanbul’un 10 okulunda başlayacak bu program bizim için ciddi bir referans olacaktır.’ dedi.

‘Eğitim İçeriği Geliştirme Denetleme ve Takip’ olarak tanımlanan proje 1 yıl süreyle alt yapısı hazır olan 10 okul’da  (her okul türünden örneklem alınmıştır) 1’er  pilot sınıf seçilerek 

(mevcudu 30 – 35 olan)  3’er branş öğretmeni ile uygulanacaktır.

Öğrencilerin ders içi performanslarının takibinin yapılabilmesi (başarıya ulaşmalarında takip, ölçme ve analiz çalışmalarını sistematik olarak yapmak ve sürekli gelişim sağlamak, böylece sınıfa ve öğrenciye özgü bir çalışma sistemi oluşturmak) amacıyla SAP Mühendisleri eğitmenlik ve danışmanlık, Milli Eğitim Koordinatörleri denetleme ve takip işlerini yürüteceklerdir. Raporlamalar iki kurumun ortak çalışması ile yapılacaktır.

Geliştirilen yazılım, Tablet kilitleme ve tablet-akıllı tahta ekran paylaşımı fonksiyonları ile sınıf yönetimini kolaylaştırmaktadır. Takvim, haftalık ders programı, yoklama, forum, duyurular, ödev-sınav takibi ve mesajlaşma gibi destek fonksiyonları sayesinde, öğrenci ve öğretmenlere eğitim öğretim sürecinde, kolaylık sağlayan yazılım geliştirilirken öğrencilere ait okul bilgileri ve dahi özel bilgiler kesinlikle kullanılmayacaktır. Öğrenciler takma ad (nick name) ile tanımlanacaklardır.

15-12-201515-12-2015

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.