İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Saha Ziyaretleri

Umudum Öğretmenim Projesi kapsamında kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmesiyle beraber saha ziyaretlerine başlandı.
Saha Ziyaretleri

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Umudum Öğretmenim Projesi kapsamında salgın koşullarının kademeli olarak yüze eğitime imkân vermesiyle beraber saha ziyaretlerine başlandı. İlk olarak Küçükçekmece İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve ilçedeki okullar ziyaret edildi. Küçükçekmece ilçe özel büro koordinatörleri ile ilçelerdeki genel durum değerlendirildi.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Gözüdok ilçenin nüfus yoğunluğu bakımından İstanbul'un ikinci sırasında yer aldığını belirtti.  İlçenin nüfus yoğunluğunun yanı sıra diğer özelliklerine değinen Gözüdok "İlçemizde özellikle ebeveyn kaybı yaşayan öğrencilere karşı bir ihtimam söz konusudur. Salgın şartları nedeniyle çalışmalarımız çevrim içi platformlarda devam etmiş, öğretmenlerimiz herhangi bir konuyla ilgili sıkıntı yaşadıklarında koordinatörlerimizle bizzat sorunları çözme yoluna gitmişlerdir. Zaman zaman aileler telefonla aranarak öğrencilerin çalışmaları ve ev içindeki durumları değerlendirilmiştir." şeklinde konuştu.

İyi Olma Hâli Başarının Temel Şartıdır

İl ve ilçe koordinatörleri ilçede gerçekleştirdikleri değerlendirme toplantısı sonrasında Küçükçekmece Halkalı Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Munis Faik Ozansoy İlkokulunu ziyaret ettiler. Bu ziyaretler esnasında okulda öğrencilere gönüllü eğitim koçluğu öğretmenlerle süreci değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi ve öğretmenlerin görüşleri dinlendi. Öğrencilerin maddi koşullar ve akademik destek öncesinde muhakkak psikolojik açıdan iyi olma hâlinin ele alınması gerektiğine dikkat çekildi.

Proje kapsamındaki saha ziyaretinin önemini hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, salgın şartları nedeniyle projelerin etkinliklerini çevrim içi ortamlarda yapmak durumunda kaldığını belirtti.

Yazıcı "Yüz yüze eğitime kademeli olarak geçtiğimiz şu günlerde projelerimizin saha ziyaretleri oldukça önemlidir zira yeni başlayan süreçte tekrar hem tedbirli olmak hem de çalışmalarımızın sürece uyum sağlaması açısından planlamaların karşılıklı görüş alış verişi ile şekillenmesi gerekmektedir. Diğer yandan pek çok çalışma gerçekleştiren okullarımızın bu çalışmalarının desteklendiğinin vurgulanması açısından da koordinatörlerimizin okulları ziyaret etmesini önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

 

25-03-202125-03-202125-03-2021

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.