İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Renklerle Hayalimdeki Dünya

Bakanlığımızın, Renklerle Hayalimdeki Dünya temalı resim yarışmasına Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerimiz katıldı.
Renklerle Hayalimdeki Dünya

Millî Eğitim Bakanlığımızla İstanbul Valiliğimiz arasında imzalanan protokol kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan tüm illerimizde bir resim yarışması düzenlendi.

Yarışma, öğrencilerin sanata yönelik yeteneklerinin ortaya çıkarılması, çeşitli sanat dallarına yönelik atölye çalışmalarının yapılmasını, onların bireysel ve grup etkinlikleri yoluyla hedeflerini belirleyebilme, zihinsel, algısal yeteneklerini geliştirebilme, bunları kendisinin ve toplumun yararına kullanabilme becerilerinin geliştirilmesini amaçlıyordu.

Yarışmayla ayrıca öğrencilerin problem çözme, eleştirel düşünme, üretkenlik, takım çalışması ve görsel okuryazarlık becerilerinin geliştirilmesi, ders dışı zamanlarını etkin ve verimli değerlendirmelerinin sağlanması, duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla ifade edebilmesi, özgüven ve sorumluluk duygularının artırılması, millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerinin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hedeflendi.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlenen Renklerle Hayalimdeki Dünya temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenleri İstanbul’da ağırlandı. Öğrenciler ayrıca “İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi” adlı filmi seyretti.

Renklerle Hayalimdeki Dünya temalı resim yarışması sonucunda ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları kategorilerinde dereceye giren eserler ise İstanbul Zorlu Center Performans Sanatları Merkezinde düzenlenen Çocuk Sanat Festivali’nde sergilendi.

Çocuk Sanat Festivali kapsamında öğrencilerin sanat alanında yetkin, başarılı sanatçılarla bir araya getirildiği atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.