İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim ve Bep Hazırlık Süreci

Uzaktan eğitimde ailenin değerlendirmeye katılımı ve BEP hazırlık süreci konulu çevrim içi seminer verildi.
Özel Eğitim ve Bep Hazırlık Süreci

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz toplumun her kesiminde özel eğitim konusunda bilgi ve farkındalık oluşturmak, özel çocukların eğitimden en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamak amacıyla üzerine düşen sorumlulukların bilinciyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Bu kapsamda Özel Eğitim Akademisi özel gereksinimli öğrencilerin değerlendirilmesi ve gereksinimlerine uygun plan hazırlanması yönünde öğretmenlerle üç günlük çalışma yürüttü. Eğitim çalışması kapsamında öğretmenler üç gün farklı konularda eğitimler aldılar. Çevrim içi programda ilk gün aile görüşme formları ikinci gün akademik, bağımsız yaşam, sosyal, iletişim becerilerin değerlendirilmesi ve üçüncü gün ise Bireyselleştirilmiş Eğitim Programları hazırlanarak paylaşımlar yapıldı.

Özel eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü planında mesleki gelişim hastası ve 31 Ağustos sonra özel eğitim okulları için uzaktan değerlendirme ve plan hazırlık süreci olarak belirlenmişti. Özel Eğitim Akademisi bu kapsamda öğretmenler ile özel gereksinimli öğrencilerin değerlendirilmesinde ailenin katılımı konusunda eğitimlerini alarak planlarını hazırladılar. Dr. Öğr. Üyesi Emine Gültekin Seylan'ın sunumuyla gerçekleşen programda öğretmenler çalışmalarını paylaştılar. 100'e yakın öğretmenimizin katıldığı çevrim içi seminerler devam ediyor.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.