İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL ANNELER ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen İstanbul Öğretmen Akademileri Özel Eğitim Akademisi ve Veli Akademileri tarafından Anneler Günü'nde "Özel Anneler Etkinliği" düzenlendi. Etkinlik İstanbul Okan Üniversitesi'nde özel gereksinimli öğrencilerimizin anneleri ile gerçekleşti.  
ÖZEL ANNELER ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

"Özel Anneler Etkinliği" programı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Gülşen Özer'in açılış konuşmaları ile başladı. Programa özel gereksinimli öğrencilerin anneleri katılım gösterdi. Etkinlik Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Güliz Muğan'ın konuşmalarıyla devam etti. Açılış konuşmalarının ardından İlksen Kodal tarafından "Annenin Duası" isimli konser gerçekleşti.

Program Prof. Dr. Süleyman Eripek'in "Ülkemizde Özel Eğitim Hizmetlerine Öncülük Eden Anneler" semineriyle devam etti. Eripek "Özel gereksinimli öğrencilerimizin anneleri öğrencilerimizin ilk öğretmeni ve en büyük yol göstericileridir. En büyük destek ve çocuklarımız için emekler veren özel annelerimizdir." ifadelerine yer verdi.

Öğleden sonraki oturumda atölyelere geçen davetliler drama, müzik ve sanat atölyelerine katıldılar. Program çeşitli uygulamalar ve faaliyetler ile devam etti.

 Atölyelerde katılımcılar keyifli dakikalar yaşadı

Sanat terapi atölyesinde halka şeklinde oluşturulan oturma düzeni ile katılımcılar keyifli sohbetler gerçekleştirdi. Oluşturula halka oturma şekli ile ebeveynlerin tanışmaları sağlandı. Psikoloji ve sanatın harmanlandığı atölyede katılımcıların yaptıkları resim çalışmaları üzerinden duygular ve dışavurumlar keşfedilmeye çalışıldı. Katılımcıların iç dünyalarını sanat aracılığıyla tanıma, duygusal farkındalık yaratma, hayata karşı motivasyon sağlama süreçlerine katkı sağlayan atölye, katılımcılara farklı bir deneyim yaşattı.

Drama atölyesi katılımcılara tanışma, birbirlerinin özelliklerini fark etme, grupla iş birliği kazanımlarını içeren bir aile atölyesi gerçekleştirirken müzik atölyesinde anneler ile ritim çalışmaları, şarkıya eşlik etme ve müzik çalışmaları yapılarak atölyeler tamamlandı.

Program kapanış konuşmaları ile tamamlandı.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.