İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Öğrencilerinin Yetim Hassasiyeti

Farkındalık yaratmak amacıyla sosyal medyada video paylaşarak milyonların dikkatini çeken öğrenciler İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenciyi ziyaret etti.
Ortaokul Öğrencilerinin Yetim  Hassasiyeti

Yetimlere dikkat çekmek amacıyla yetimlerle ilgili sayısal verileri pankartlara yazıp kısa video paylaşarak sosyal medyada milyonların beğenisini kazanan Kartal Mahmut Kemal İnal Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenciyi makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi.

Makamında öğrencileri karşılayan Millî Eğitim Müdürü Yelkenci, öğrencilerin yaptıkları farkındalık çalışmasının önemine dikkat çekerek,  “Ben size çok teşekkür ediyorum, böyle bir konuyu anladığınız ve çalıştığınız için. İnsan bir duyguyu ancak yaşadığında anlayabiliyor. Babasız olmak yani yetim olmak annesi olmak yani öksüz olmak dışardan anlaşılabilecek bir duygu değil ama yaşamasan da anlamaya çalışmak bizim için esas olan bu. Yetimlere yardım etmeye devam edin bırakmayın yetimlerle ilgilenmenin hayır olarak, güzellik olarak size insani anlamda müthiş bir katkısı olur. Sizi ruhunuzu, maneviyatınızı, kalbinizi geliştirir. Mutlaka akademik bilgiyi öğrenirsiniz ama asıl olan eğitimde budur.” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda öğrenciler, öğretmenleri Dilek Temirhan, Kartal İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka İl Millî Eğitim Müdürü Yelkenci ile fotoğraf çekindiler.

30-05-201730-05-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.