İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık

Üsküdar Şehit Ayşe Aykaç İmam Hatip Ortaokulu’nun 5. sınıf öğrencilerinin hafızlığa başlama merasimi yapıldı.
Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz, İmam Hatip Ortaokullarında bazı öğrencilerimiz Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında hem ortaokul okuyorlar hem de hafızlık yapıyorlar. Üsküdar Şehit Ayşe Aykaç İmam Hatip Ortaokulu, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini uyguluyor. Bu okuldaki öğrencilerimizin hafızlığa başlama merasimleri  Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi´nde yapıldı. 

Merasime, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif Yılmaz, Üsküdar Kaymakamı Sayın Murat Sefa Demiryürek, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan Aydın, Şube Müdürlerimiz,  İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Profesör Doktor İrfan Gündüz, Reisu’l Kurra Vekili Sayın Mustafa Demirkan ve çok sayıda veli katıldı…

Öğrenmeyi Kolay ve Kalıcı Kılmak

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz,  ülkemizde hafızlık projesi uygulayan okullar ve bunların elde ettiği başarılardan söz etti. Hafızlıkla ilgili çalışmaların önemini vurgulayan Yılmaz, “Hafızlık eğitiminin erken yaşlarda başlaması öğrenmeyi kolay ve kalıcı hâle getiriyor. Örgün Eğitimde Hafızlık Projemiz şu anda pek çok okulumuzda devam ediyor. Burada amacımız, hafızlık için istidadı olan öğrencilerimizin akranlarıyla birlikte aynı ortamda bulunarak hafızlık yapmalarını sağlamaktır. Zaten proje bu amaçla başlatıldı. Hafızlık sistemimiz elhamdülillah meyvelerini veriyor. Bu doğrultuda çaba sarf eden öğretmenlerimize, velilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çalışma Disiplini ve Zaman Yönetimi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İstanbul’da bu projeyi uygulayan okullar ve özelde de Şehit Ayşe Aykaç İmam Hatip Ortaokulu’nun çalışmalarını takdir ettiğini belirtti. Yazıcı, “Bizi biz kılan ahlaki değerlerin kazanılmasında hafızlık eğitiminin kazanımları çok önemli… Hafızlık eğitimi aynı zamanda çalışma disiplini ve zaman yönetimi becerilerinin pekiştirilmesi ve süreklilik kazandırılması açısından kıymetli.  Hafızlık eğitiminde tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

22-02-201922-02-201922-02-201922-02-201922-02-201922-02-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.