İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖNCÜ İMAM HATİP LİSESİ VE “ÖNCÜ İMAM HATİP ORTAOKULU” ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılında uygulanan “Öncü İmam Hatip Lisesi” ve “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” projesinde ödül almaya hak kazanan okullar,İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı.    
ÖNCÜ İMAM HATİP LİSESİ VE “ÖNCÜ İMAM HATİP ORTAOKULU” ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

Açılışı Başakşehir TOKİ Celaleddin Ökten AİHL Mehter Takımının gösterisiyle başlayan “Öncü İmam Hatip Lisesi” ve “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” projesi ödül törenine Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, DÖGM Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uslu, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Altı Anadolu imam hatip lisesi “Öncü İmam Hatip Lisesi”, dört imam hatip ortaokulunun da “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” ödülü almaya hak kazandığı projenin ödül töreninde bir konuşma yapan Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, imam hatip okullarında akademik başarının yanında sosyal kültürel faaliyetlerin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını ifade ederek, imam hatip okullarının her konuda iyiye, güzele ulaşmayı hedeflemeleri ve öncü olmaları gerektiğini söyledi. Yılmaz, “Ülkemizin her tarafında, okullarımızda çeşitli faaliyetler yapılıyor ama bu faaliyetler İstanbul’da bir başka güzel oluyor. Okullarımızı kutluyor, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da “Birçok projeyle İstanbul’un Türkiye’ye öncülük yaptığını belirterek “Bilim, kültür, sanat, spor ve mesleki alanlarda, geniş bir yelpazede yapılan bu çalışma ve değerlendirme oldukça değerli bir çalışmadır, okullarımız için önemli bir göstergedir. Bu yönüyle ödüllendirmeyi hak ediyor. Okullarımızın başarısını artmasında ve kurumsal kimlik kazanmasında oldukça önemlidir. Bu projeye katılan, derece almasalar bile yaptıkları çalışmaları görünür kılan bütün okullarımız tebrik ediyorum. Ödül alan okullarımızı kutluyorum. Projenin uygulanmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” diyerek görüşlerini dile getirdi. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uslu ise proje hakkında bilgi verdiği konuşmasında projenin amacının “okul yönetimi, öğretmen, öğrenci, aile ve çevre işbirliğine katkı sağlamak, kurumsallaşma ve kurum kültürünü artırmaya yönelik faaliyetler yapılmasına zemin hazırlamak, okullar arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak ve yerel imkânları kullanarak okullarda birtakım iyileştirmelerin yapılmasını sağlamak” olduğunu ifade etti.

Okul müdürlerinin duygularını dile getirdiği konuşmaların ardından Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız tarafından diğer protokol mensuplarıyla birlikte ödül almaya hak kazanan okulların ödülleri verildi.

Başakşehir TOKİ Celaleddin Ökten AİHL Mehter Takımının gösterisiyle başlayan “Öncü İmam Hatip Lisesi” ve “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” projesi ödül töreni, İstanbul AİHL Grup Fatihan Tasavvuf Musikisi Korosu tarafından sunulan musiki ziyafeti ile sona erdi. Ödül töreninin sonunda toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. 

Yüz otuz Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulunun başvurduğu projede altı okul “Öncü İmam hatip Lisesi”, dört imam hatip orta okulu da “Öncü İmam hatip Ortaokulu” ödülü almaya hak kazandı. Ödül almaya hak kazanan okul müdürlükleri plaket, sertifika ve bayrak ile ödüllendirildi.

 

2014-2015 öğretim yılında ödül almaya hak kazanan okullar:

 

Öncü İmam Hatip Ortaokulu kategorisinde:

* Bayrampaşa – Mobil İmam Hatip Ortaokulu
* Güngören – Güngören İmam Hatip Ortaokulu
* Küçükçekmece – TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu
* Ümraniye – Merkez İmam Hatip Ortaokulu

 

Öncü İmam Hatip Lisesi kategorisinde:

* Başakşehir – TOKİ Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Beyoğlu – Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Fatih – Cibali Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Fatih – İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Sancaktepe – Samandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Ümraniye – Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi

11-01-201611-01-201611-01-201611-01-2016
  

 

 

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.