İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUMA KÜLTÜRÜ İSTANBUL İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

Yazarlar Okullar’da projesi kapsamında “Okuma Kültürü İstanbul İstişare Toplantısı” Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
OKUMA KÜLTÜRÜ İSTANBUL İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ’ın başkanlık ettiği toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürleri, Yazarlar Okullarda Projesi İlçe Koordinatörleri, Yayın Birlikleri temsilcileri, Yayın Evi Temsilcileri ve Şair-Yazarlar katıldılar.

3 bölümden oluşan toplantının ilk bölümünde ilçe koordinatörleri ile yayın evleri temsilcileri birbirileri ile proje hakkında detaylı görüşme fırsatı buldular. Birçok yayın evinin katılım sağladığı toplantımızda koordinatörlerimiz doğrudan yayınevlerine ulaşmanın verdiği memnuniyeti dile getirdiler.

Toplantımızın ikinci bölümünde, toplantıya ev sahipliği yapan Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah AYDIN’ın “Hoş geldiniz.” Konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ katılımcılara seslendi. Müdür Bey’in ardından Basın Yayın Birliği Başkanı Sayın Münir ÜSTÜN kürsüye çıktı. Böyle bir projeyi İstanbul’a kazandırdığı için Dr. Muammer YILDIZ’a müteşekkir olduklarını dile getirdi. Ardından Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri Kenan KOCATÜRK konuşmalarını gerçekleştirdi. Yazarlar Okullarda Projesi’ni çok önemsediklerini belirterek bu projede emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından üçüncü ve son bölüme geçildi. Son bölümde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ’ın yönetiminde soru-cevap ve değerlendirme gerçekleşti. Yayın Evleri Temsilcileri ile yazar ve şairler, proje hakkında görüşlerini dile getirdiler. Yazarlar Okullarda Projesi İlçe Koordinatörleri saha ile ilgili karşılaştıkları durumları İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ’a bizzat ifade ettiler.

Dr. Muammer YILDIZ’ın kapanış konuşması ardından toplantı sona erdi. Toplantı sonrası ilçe koordinatörlerimiz ile yayın evi temsilcilerimiz görüşmelere devam etti. Birçok yazar ve şairin de katıldığı programda tüm ilçe temsilcilerimiz doğrudan yazar ve şairler ile iletişime geçebilmiş oldu.

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.